REKLAMA

Szefowa gangu narkotykowego zostanie wydana Polsce. Słowacki sąd odrzucił wniosek o azyl polityczny

REKLAMA

Poszukiwana od wielu lat szefowa krakowskiego gangu narkotykowego działającego pod przykrywką grupy kibicowskiej zostanie wydana w ręce polskiego wymiaru sprawiedliwości. Słowacki sąd zgodził się na wykonanie europejskiego nakazu aresztowania, tym samym odrzucił wniosek podejrzanej Magdaleny K. o azyl polityczny.

Słowacki sąd z Bańskiej Bystrzycy postanowił przychylić się do prośby polskich organów ścigania. Poszukiwana od kilku lat 32-letnia Magdalena K. jest szefową gangu narkotykowego skrywającego się pod barwami grupy kibicowskiej Cracovii Kraków. Trafiając na Słowację zaczęła ubiegać się o azyl polityczny. W międzyczasie sporządzony został europejski nakaz aresztowania niebezpiecznej kobiety.

Zobacz także: Zielony Ład: PGE przedstawia program neutralizacji klimatycznej

Jej obrońca wraz z podejrzaną argumentowali przed słowackim sądem, iż polskie władze łamią w kraju praworządność. Ostatecznie sędzia przychylił się ku opinii prokuratury, która wielokrotnie podkreślała stawiane kobiecie kryminalne zarzuty oraz przewodzeniu w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem i handlem narkotyków w Polsce. Magdalenie K. za zarzucane czyny grozi do 15 lat więzienia.

Grupę przestępczą przejęła po jej byłym partnerze Mariuszu Z. i zastrzeleniu jego brata przez policję w trakcie aresztowania, które miało miejsce w 2017 roku. Od tamtego momentu 32-letnia kobieta kierowała grupą przestępczą uciekając i ukrywając się zagranicą.

Prokuratura ustaliła, że grupa sprowadziła z Hiszpanii marihuanę w ilości nie mniejszej niż 5 500 kg o szacowanej wartości czarnorynkowej 88 mln złotych i kokainę z Holandii w ilości 120 kg o czarnorynkowej wartości około 4,3 mln euro.

rmf24

REKLAMA

Komentarze