Andrusiewicz: “Do noszenia maseczek musi nas zmuszać policja”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Podczas wywiadu w programie “Onet Radio” rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz stwierdził, że to policja musi zmuszać ludzi do noszenia maseczek. Zapowiedział także, iż rząd jest przygotowany na wprowadzanie dodatkowych restrykcji.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia w trakcie wywiadu dla portalu “Onet” jednoznacznie poparł działania funkcjonariuszy policji, wystawiających mandaty dla osób bez maseczek na twarzy – “Jeżeli sami nie potrafimy wziąć odpowiedzialności za innych, to musi nas do tego zmuszać policja. Noszenie maseczki to wyraz naszej odpowiedzialności” – stwierdził Wojciech Andrusiewicz.

Zobacz także: Ardanowski pisze list do senatorów PiS: Z błędu można się jeszcze wycofać

Jego zdaniem należy poczekać parę dni na efekty wprowadzonych w sobotę restrykcji. Przypominamy, iż od weekendu cała Polska została objęta strefą żółtą zagrożenia epidemicznego – nadal obowiązują strefy czerwone. Na terenie całego kraju należy nosić maseczki na twarzy nie tylko w sklepach, w komunikacji miejskiej oraz innych zamkniętych pomieszczeniach, lecz również w przestrzeni otwartej. Wprowadzono również godziny dla seniorów, którzy w godzinach od 10 do 12, będą mieli możliwość robienia zakupów.

“Jesteśmy przygotowani do wdrażania kolejnych restrykcji. Czy wprowadzenie stanu nadzwyczajnego w tej chwili nam w czymś pomoże? Na przyszłość analizujemy takie rozwiązanie. Na dziś na pewno nie wchodzi ono w grę” – ostrzegł rzecznik MZ.

Powiedział także, że rząd od dłuższego czasu nawiązuje współpracę merytoryczna z ekspertami, lekarzami oraz naukowcami, aby wypracowywać skuteczne rozwiązania – “Wypracowując strategię walki na jesień z koronawirusem zapraszane też były osoby, które się zgłosiły. Nawet był to dr Paweł Grzesiowski, który jest największym krytykiem”.

rp.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY