REKLAMA

Prywatne spotkanie kardynała Pella z Papieżem Franciszkiem

REKLAMA

Według watykańskich źródeł Papież Franciszek przyjął Georga kardynała Pella na prywatną audiencję. Prywatne spotkanie oczyszczonego z zarzutów pedofilskich kapłana w niedługim czasie po dymisji kardynała Becciu trwało blisko pół godziny. Ojciec Święty podziękował mu za odwagę i obronę swojego imienia.

Papież Franciszek spotkał się dzisiaj z byłym Prefektem w Sekretariacie ds. Ekonomii Georgem kardynałem Pellą, który ma za sobą bujną przeszłość oraz rozprawę sądową trwającą ponad rok. Został on w 2017 roku przez australijski wymiar sprawiedliwości oskarżony o akty pedofilskie. Z tego powodu zrezygnował ze swojego stanowiska i udał się do Australii odpierać hańbiące oskarżenia.

Zobacz także: Papież Franciszek pragnie rewolucji energetycznej: „Musimy uniknąć katastrofalnych zmian klimatycznych”

Po długim procesie, sąd pierwszej instancji 11. grudnia 2018 roku uznał go za winnego zarzucanych mu aktów molestowania nieletnich. Skazał go na sześć i pół roku pozbawienia wolności. Kardynał przez cały czas zaprzeczał podawanym przez prokuraturę zarzutom. Ponadto sąd stanowy w Wiktorii potwierdził wyrok umieszczają duchownego w więzieniu o zaostrzonym rygorze.

Po 400 dniach niesprawiedliwego pobytu w więzieniu został uwolniony za sprawą decyzji z dnia 7. kwietnia 2020 roku, kiedy to australijski Sąd Najwyższy po indywidualnym procesie uniewinnił byłego prefekta ds. ekonomii.

Życzliwe spotkanie po latach

Ojciec Święty w dosyć krótkim czasie po dymisji Angelo kardynał Becciu z funkcji Prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych z powodu jego finansowego skandalu, przyjął na prywatnej audiencji wspomnianego wcześnie uwolnionego z więzienia kapłana.

Spotkanie odbyło się w atmosferze życzliwości i radości – „Miło cię znowu widzieć. Dziękuję za twoje świadectwo” – powiedział Franciszek na początku spotkania.

catholicherald.co.uk

REKLAMA

Komentarze