Protest rolników w Warszawie: “PiS nas zdradził!”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Michał Kołodziejczak

Michał Kołodziejczak / Fot. YouTube/Media Narodowe

W środowe przedpołudnie na pl. Trzech Krzyży w Warszawie zebrała się grupa rolników, aby zaprotestować przeciwko ustawie o ochronie zwierząt oraz wyrazić swoją dezaprobatę wobec nadciągającej dymisji Ministra Rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Wśród rolników, których reprezentował Michał Kołodziejczak, a także Renata Begar znaleźli się politycy Konfederacji.

Protest rolników rozpoczął się jeszcze nieoficjalnie od zapalenia przez kilka osób rac dymnych, które utrudniły na rondzie Dmowskiego ruch uliczny. Przed godziną 10. na plac Trzech Krzyży w Warszawie dotarła pozostała grupa uczestników manifestacji, która wyruszyła pod przewodnictwem m.in. Michała Kołodziejczaka i Renaty Beger ku Pałacowi Prezydenckiemu. Mieli tam spotkać się z Prezydentem Andrzejem Dudą, lecz w tym czasie trwały rozmowy z Premierem Mateuszem Morawieckim nt. rekonstrukcji rządu.

Zobacz także: Putin uważa działania Zachodu wobec Białorusi za bezprecedensowe

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak powiedział, że to jest początek końca rządów Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei była poseł Renata Beger określiła władzę mianem głupców, których Polacy wybrali. W obronie Ministra Rolnictwa stanął innych z uczestników mówiąc wprost – “Ardanowski to nasz wódz, to nasz człowiek, niech nas poprowadzi. Na innego ministra się nie zgadzamy. PiS nas zdradził” – relacjonuje Karol Kosiorowski z “Onetu”.

Zgromadzeni podkreślali, że nie zgadzają się z obostrzeniami dotyczącymi humanitarnego uboju zwierząt. Wskazywali, że poniosą przez to straty finansowe. Ich zdaniem wprowadzanie ustaw bez konsultacji z wyborcami może prowadzić do dyktatury.

“Niedługo będzie ostro i to jest zapowiedź tego, co niedługo może być tutaj w stolicy, w Warszawie, bo nie damy zabrać nam tego wszystkiego, co sobie przez lata wypracowaliśmy. Będziemy dzisiaj spokojnie manifestować, ale musicie wiedzieć, że jesteśmy gotowi na wszystko” – mówił dalej Michał Kołodziejczak.

Do protestu dołączyli również posłowie oraz działacze Konfederacji w tym m.in. Krzysztof Bosak, Robert Winnicki, Tomasz Grabarczyk, a także lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, udzielając tym samym wsparcie rolnikom.

Na kanale Mediów Narodowych można zobaczyć relacje na żywo!

onet/medianarodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY