Spychalski: “Przesilenie w rządzie to naturalna sprawa”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rzecznik Prezydenta Andrzeja Dudy skomentował bieżące wydarzenia polityczne w kraju. Błażej Spychalski jest zdania, iż zawieruszenie w Zjednoczonej Prawicy to naturalna sprawa, której nie należy się obawiać. Nie chciał sprecyzować, czy Prezydent podpiszę ustawę o ochronie zwierząt, czy ją zawetuje.

Błażej Spychalski odniósł się dzisiaj do sytuacji w obozie rządzącym oraz skomentował perypetie związane z kryzysem Zjednoczonej Prawicy. W jego odczuciu takie sprzeczki wśród koalicjantów są czasem potrzebne, aby zasiąść ponownie do stołu i porozmawiać o aktualnych problemach.

Zobacz także: Znamy najważniejsze ustalenia nowej umowy koalicyjnej. Kaczyński nie zostanie wicepremierem?

“Prezydent mówił wielokrotnie o tym, że dzisiaj najważniejsze jest to, żeby Polska miała dobrze funkcjonujący, stabilny rząd, a to zależy od większości parlamentarnej. Więc to było coś, co było myślę najważniejsze w tych wszystkich rozmowach, żeby ta większość parlamentarna była nadal stabilna” – ocenił rzecznik Prezydenta.

Jego zdaniem w obecnym czasie w walki z koronawirusem i związanym z epidemią kryzysem, należy brać na siebie wyzwania oraz podejmować trudne decyzje. Wspomniał również o tym, że dopóki nie ma ustawy na biurku Prezydenta nie należy się zastanawiać nad ruchem Głowy Państwa.

Przypomniał także słowa Andrzeja Dudy z warszawskich dożynek, gdzie podkreślił charakter pracy rolników oraz ich roli w społeczeństwie – “Trwa dyskusja w Senacie, wiemy, że będą poprawki, więc nie wiemy dzisiaj jaki będzie ostateczny kształt tej ustawy, a trudno się odnosić do ustawy, której jeszcze na biurku prezydenta nie ma” – podkreślił.

radiozet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY