REKLAMA

Znamy najważniejsze ustalenia nowej umowy koalicyjnej. Kaczyński nie zostanie wicepremierem?

Znamy najważniejsze ustalenia nowej umowy koalicyjnej. Kaczyński nie zostanie wicepremierem?

Podczas wspólnej konferencji prasowej, liderzy trzech partii współtworzących Zjednoczoną Prawicę podpisali nową umowę koalicyjną. Jej szczegóły Polskiej Agencji Prasowej ujawniła rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska. Co ciekawe, w dokumencie nie znalazł się zapis, wedle którego Jarosław Kaczyński ma zostać wicepremierem.

REKLAMA

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska zdradziła kilka szczegółów dotyczących nowej umowy koalicyjnej, jaką podczas wspólnej konferencji podpisali Jarosław Gowin, Jarosław Kaczyński oraz Zbigniew Ziobro

Wspólny start Porozumienia, Solidarnej Polski, Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości akcentowała, iż ugrupowania na mocy nowej umowy koalicyjnej, będą konsultowały ze sobą pomysły o charakterze legislacyjnym. Posłanka PIS-u dodała, że nad sferą legislacyjną czuwać będzie Rada Koalicji. Do organu należeć ma 2-3 przedstawicieli Solidarnej Polski i Porozumienia, a także kierownictwo PIS-u.

Reprezentantka formacji Jarosława Kaczyńskiego podkreśliła, że Porozumieniu oraz Solidarnej Polsce przypadnie po jednym ministrze i trzech wiceministrach.

Co najważniejsze, umowa zawiera zapis tyczący się wspólnego startu w wyborach:-Strony ustalają, że w kolejnych wyborach do Sejmu, Senatu, sejmików, rad miast, parlamentu europejskiego, parlamentarzyści i radni Porozumienia i Solidarnego Polski otrzymają takie same miejsca na listach, co w ostatnich wyborach do tych organów- poinformowała Czerwińska.

W dokumencie, nie znalazł się jednak zapis dotyczący Jarosława Kaczyńskiego. Wedle nieoficjalnych informacji oraz słów wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, do rządu wejść ma prezes Prawa i Sprawiedliwości. Doświadczony polityk objąłby funkcję wicepremiera oraz nadzór na resortami siłowymi oraz ministerstwem sprawiedliwości.

Gazeta.pl

Czytaj także: Marszałek Senatu Tomasz Grodzki chce zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego:” sprawa robi się pilna”

Czytaj także:Ostra dyskusja Andrzeja Dudy i Marka Borowskiego

Zobacz także: Radosław Sikorski o zmianach w Zjednoczonej Prawicy:”Jarosław Kaczyński powinien zostać premierem”

Oglądaj na kanale:”Media Narodowe”

REKLAMA

Komentarze