Radosław Sikorski o zmianach w Zjednoczonej Prawicy:”Jarosław Kaczyński powinien zostać premierem”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
najnowszy sondaż

Radosław Sikorski / wprost.pl

Eurodeputowany i były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji w kontekście przetasowań w Zjednoczonej Prawicy. Przypomnijmy, iż premier Mateusz Morawiecki, lider Porozumienia Jarosław Gowin, szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wystąpią jutro na wspólnej konferencji prasowej. Politycy podniosą wątek nowej umowy koalicyjnej oraz sfinalizowanej rekonstrukcji rządu. Wedle słów wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego do grona rady ministrów dołączy Jarosław Kaczyński. Lider Zjednoczonej Prawicy będzie nadzorował komitet spraw wewnętrznych, obrony narodowej oraz sprawiedliwości. Do całego zagadnienia z dystansem podchodzi europoseł Radosław Sikorski.

Radosław Sikorski wypowiedział się na temat roszad i zmian w obozie Zjednoczonej Prawicy. Według byłego ministra spraw zagranicznych, Jarosław Kaczyński powinien objąć funkcję premiera.

Sikorski:” Kaczyński powinien zostać premierem”

Eurodeputowany Koalicji Obywatelskiej Radosław Sikorski wypowiedział się na temat bieżącej sytuacji politycznej. Doświadczony polityk ocenił pomysł objęcia przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości funkcji wicepremiera:-Kaczyński powinien zostać premierem, żeby każdy w państwie robił to, co wynika z jego faktycznych pozycji politycznych i prerogatyw, a nie że prezydent jest malowanym prezydentem, premier jest podwładnym posła czy wicepremiera, a minister jest eksperymentem. Zachowujmy się jak normalni Europejczycy, a nie jak jakaś środkowoazjatycka hybryda-akcentował.

Polityk przywołał także zabawną anegdotkę z czasów, gdy był on w rządzie z Jarosławem Kaczyńskim:-To Jarosław Kaczyński wprowadził taki zwyczaj, że jak wchodzi premier, to ministrowie wstają. Teraz jedyne wyjście, jakie znajduję, to żeby za każdym razem skoordynowali, że premier Morawiecki i Kaczyński wchodzą jednocześnie, bo inaczej ministrowie będą mieli kłopot, czy wstawać do szefa nominalnego czy faktycznego- ocenił.

Interia Fakty

Czytaj także: Koniec koalicyjnych szachów

Czytaj także: Marszałek Senatu Tomasz Grodzki chce zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Zobacz także: Prezydent Andrzej Duda:”Sytuacja w kontekście COVID-19 została opanowana

Oglądaj na kanale”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY