REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda:”Sytuacja w kontekście COVID-19 została opanowana”

Prezydent Andrzej Duda:”Sytuacja w kontekście COVID-19 została opanowana”

Na terenie Polski krzywa zachorowań wciąż rośnie. Jak akcentował dziś minister zdrowia, powodem wzrostu liczby zachorowań jest powrót do normalnych interakcji społecznych. Faktem jest jednak, iż dopiero od kilku dni ilość dobowych zakażeń oscyluje lub przekracza 1000. W innych krajach Europy jest podobnie. Wydaje się, że jesienna fala uderzeniowa właśnie się rozpoczęła. Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w tej sprawie. Głowa państwa artykułowała, iż nie mamy się czego obawiać, gdyż sytuacja pod względem technicznym została w pełni opanowana.

REKLAMA

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie niepokojących danych o rekordowym wzroście dziennych zachorowań. Liczba zarażonych COVID-19 sięgnęła w dniu dzisiejszym ponad 1500 przypadków.

Prezydent uspokaja zaniepokojonych Polaków

Prezydent Andrzej Duda wypowiedział się w kontekście bieżącej sytuacji epidemicznej na terenach Polski. Głowa państwa podkreśliła, iż pod względem technicznym, jesteśmy w pełni przygotowani na kolejne wzrosty zachorowań:- Koronawirus nie jest w odwrocie, ale jest pod naszą kontrolą-zadeklarował. Prezydent pozytywnie ocenił również przygotowanie na drugą falę epidemiczną:-Podkreślam to od samego początku. Nie brakuje ani łóżek w szpitalach, ani respiratorów, jest odpowiedni zapas na to przygotowany-dodał.

Głowa państwa przebywa obecnie w Watykanie, gdzie spotkała się z papieżem Franciszkiem. Rozmowy ogniskowały się wokół obecnej sytuacji na terenie całej Europy. Tematem dyskusji była także niezwykle ważka sprawa ogólnoeuropejskiego pokoju oraz współpracy. Przypomnimy, że Andrzej Duda jeszcze w czasie kampanii wyborczej deklarował chęć odwiedzenia Italii.

Tymczasem minister zdrowia Adam Niedzielski ostrzegał Polaków przed nadmiernymi interakcjami społecznymi. Szef jednego z najistotniejszych resortów przypomniał także o konieczność zakładania masek oraz dystansie społecznym. Według byłego zarządcy Narodowego Funduszu Zdrowia, wszelkie środki bezpieczeństwa z jakich korzystają ludzie, redukują zagrożenie zakażenie się wirusem.

Radio Zet

Czytaj także: Orban przeciwko projektowi europejskiego paktu migracyjnego

Czytaj także:Duda po rozmowie z papieżem:”Rozmawialiśmy o dążeniu do pokoju

Zobacz także: Nowy rekord zakażeń. Mazowieckie na czele

Ogląda na kanale”Media Narodowe”

REKLAMA

Komentarze