Marszałek Senatu Tomasz Grodzki chce zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego:”Sprawa robi się pilna”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W koalicji rządzącej trwają finalne przetasowania. Polityczne szachy od tygodnia absorbują uwagę lwiej części opinii publicznej oraz politycznych komentatorów. Śmiało można ukłuć tezę, iż obecny tydzień obfituje w wiele istotnych wydarzeń. Wystarczy chociażby wspomnieć, iż jeszcze w poniedziałek wielu zainteresowanych oraz obserwatorów akcentowało, że koalicja upadnie bezpowrotnie, a PIS utworzy tym samym”rząd mniejszościowy”. Tak się jednak nie stało. Zjednoczona Prawica pozostanie monolitem przynajmniej do czasu wyborów parlamentarnych 2023. Liderzy ugrupowań współtworzących”dobrą zmianę” są w trakcie finalizacji trwających od kilku dni negocjacji dotyczących rekonstrukcji rządu oraz nowej umowy koalicyjnej. Tymczasem w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin, liczba dziennych zachorowań dramatycznie wzrosła, przekraczając 1500 przypadków. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wezwał prezydenta Andrzeja Dudę do zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wezwał prezydenta Andrzeja Dudę do zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Według polityka Koalicji Obywatelskiej zagrożenie życia i zdrowia Polaków jest coraz większe.

Grodzki apeluje o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Profesor Tomasz Grodzki wezwał prezydenta RP Andrzeja Dudę do zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Organ zbiera się tylko wtedy, gdy występują kryzysowe sytuacje determinujące niekorzystne następstwa w ujęciu społecznym:-Apelujemy do prezydenta Andrzeja Dudy, aby w trybie pilnym zwołał Radę Bezpieczeństwa Narodowego, ponieważ bezpieczeństwo zdrowotne narodu jest coraz bardziej zagrożone, a rząd zajmuje się kolejnymi przetasowaniami w koalicji-artykułował Grodzki. Do podniesionej kwestii odniósł się także europoseł Bartosz Arłukowicz:-Koniec zabawy przy Nowogrodzkiej, tu wirus szaleje-stwierdził dobitnie.

Polityk podkreślił, iż zatwierdzona strategia przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19 nie działa:-Nie widać tendencji do zwolnienia biegu choroby. Jak widać, strategia jesienna, która została opracowana w Ministerstwie Zdrowia, nie działa-ocenił. Grodzki przypomniał także o konieczności noszenia maseczek, zachowania społecznego dystansu oraz dezynfekcji rąk.

Lekarz wspomniał, że de facto rozpoczęła się już druga fala epidemii:-Jeszcze nie zderzyła się z falą infekcji rzekomo grypowych, przeziębień czy grypy. Musimy być na to przygotowani, tymczasem nie ma szczepionek na grypę, nie ma planu, nie testuje się ludzi bezobjawowych, którzy są z punktu widzenia epidemiologicznego potencjalnie bardzo niebezpieczni, bo nieświadomie roznoszą zakażenie -zaopiniował.

Gazeta.pl

Czytaj także: Kolejna tura koalicyjnych rozmów

Czytaj także: Prezydent Andrzej Duda:”Sytuacja w kontekście COVID-19 została opanowana:

Zobacz także: Nowy rekord zakażeń. Mazowieckie na czele

Oglądaj na kanale:”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY