Koniec koalicyjnych szachów. Wspólne oświadczenie liderów Zjednoczonej Prawicy już w sobotę!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin oraz Mateusz Morawiecki i Zbigniew Ziobro wygłoszą w sobotę o godzinie 12.00 oświadczenie, w którym nakreślą dalsze losy funkcjonowania Zjednoczonej Prawicy. Wydaje się, iż jutrzejsze wydarzenie będzie swoistą klamrą spajającą rozdział wzajemnych utarczek, podgryzań oraz negocjacji. Warto przy tej okazji podkreślić, iż jeszcze kilka dni temu wielu akcentowało, że koalicja upadnie bezpowrotnie, a PIS zdecyduje się na utworzenie”rządu mniejszościowego”. Doszło jednak do rozmów na linii Ziobro-Kaczyński, w których panowie zawarli porozumienie. Do rządu wejdzie prawdopodobnie Jarosław Kaczyński. Lider PIS-u obejmie nadzór nad resortami siłowymi oraz funkcję wicepremiera. Do grona rady ministrów wrócić ma Jarosław Gowin przymierzany do szefostwa w ministerstwie rozwoju.

Premier Mateusz Morawiecki wraz z liderami Zjednoczonej Prawicy wygłosi wspólne oświadczenie dotyczące nowej umowy koalicyjnej oraz sfinalizowanej już rekonstrukcji rządu.

Wspólne oświadczenie Ziobry, Gowina, Kaczyńskiego i Morawieckiego

W piątek po godzinie 17.00 doszło do ostatniej z czterech narad w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej. W spotkaniu udział wziął prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński oraz szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Prokurator Generalny miał dyskutować z prezesem PIS-u na temat zapisu dotyczącego wspólnego startu Porozumienia, SP oraz Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych 2023. Były premier miał mieć co do niego obiekcje, a minister sprawiedliwości usilnie forsować jego zatwierdzenie. Warto wspomnieć, iż Jarosław Gowin jest w tej kwestii zgodny z przyszłym wicepremierem.

Politycy tradycyjnie nie udzielili mediom żadnych informacji. Po zakończeniu dysput, pojawił się krótki komunikat rzeczniczki Prawa i Sprawiedliwości Anity Czerwińskiej, która zapowiedziała wspólną konferencję prasową premiera oraz liderów Zjednoczonej Prawicy.

“Zapraszam jutro( Sobota 26 Września) o godzinie 12.00 ulica Nowogrodzka 84/86 na wspólne oświadczenie prezesa PIS Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego, Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry.”

Wprost

Czytaj także: Marszałek Senatu Tomasz Grodzki chce zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Czytaj także: Kolejna tura koalicyjnych rozmów

Zobacz także: Prezydent Andrzej Duda:”Sytuacja w kontekście COVID-19 została opanowana”

Oglądaj na kanale:”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY