Brytyjczycy mają dość obostrzeń. Tłumy ludzi na demonstracji w Londynie!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mają dość obostrzeń, w związku z pandemią COVID-19. W sobotę na Trafalgar Square w centrum Londynu setki ludzi domagały się:”powrotu do normalności”. Niestety podczas demonstracji doszło do starć z policją.

Obywatele Wielkiej Brytanii opowiedzieli się przeciwko polityce rządu. Setki ludzi protestowały przeciwko nałożonym na nich obostrzeniom

Brytyjczycy mówią:”Nie” restrykcjom i obostrzeniom

Brytyjczycy buntują się przeciwko ograniczaniu swobód obywatelskich, w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii COVID-19. Stłamszeni obywatele wyszli masowo na ulice, aby domagać się powrotu do normalności. Mieszkańcy protestują przeciwko nakazowi zakrywania ust, dystansowi społecznemu, a także obowiązkowym sczepieniom.

Brytyjska policja mimo, iż strajki wyłączone są spod ograniczeń w kontekście ilości osób, postanowiła brutalnie spacyfikować demonstrację. Początkowo funkcjonariusze nawoływali strajkujących do rozejścia się, ale zdesperowani obywatele utworzyli wówczas blokadę. Wtedy policja przystąpiła do fizycznej pacyfikacji strajku. Wielu protestujących doznało fizycznych uszczerbków.

Co ciekawe demonstrantom grożą także kary finansowe, ponieważ nie zachowywali oni dystansu społecznego oraz rządowych zaleceń. W Anglii kara za:”nielegalne” protesty wynosi od 100 do 10 tysięcy funtów.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapowiedział, że w związku z drugą falą pandemii COVID-19 możliwe są kolejne obostrzenia i ograniczenia swobód obywatelskich. Londyński burmistrz Sadiq Khan wprost artykułuje, iż zwiększenie restrykcji w stolicy jest nieuniknione.

Warto zaznaczyć, iż w sobotę odnotowano tam największy od 8 maja wzrost zachorowań. Liczba zainfekowanych wyniosła bowiem 4422. Podobną sytuację mamy w obrębie Polski, z tym jednak zastrzeżeniem, że w naszym kraju wzrost zachowań w sobotę, był rekordowy w kontekście całej pandemii.

Wprost

Czytaj także: Nowy sondaż. Kto ewentualnym następcą Jarosława Kaczyńskiego?

Czytaj także: Posłowie Solidarnej Polski odpierają zarzuty

Zobacz także: Jarosław Gowin studzi nastroje

Ogląda na kanale:”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY