Jarosław Kaczyński zawiesił w prawach członkowskich 15 posłów Prawa i Sprawiedliwości

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Czy Zjednoczona Prawica się rozpadnie? To pytanie zadaje sobie od czasu nocnego głosowania właściwie każdy. Coś się jednak wczoraj skończyło. Upadł mit:”potężnego” Jarosława Kaczyńskiego, który swym autorytetem zagasi każdy pożar oraz stłumi wszelkie:”rewolty”. 15 posłów Prawa i Sprawiedliwości sprzeciwiło się forowanemu przez prezesa projektowi zakazującemu hodowli zwierząt futerkowych. W dniu wczorajszym były premier zaznaczył, iż posłów, którzy sprzeciwią się partyjnej dyscyplinie czekają surowe konsekwencje. Dziś mamy już tego próbkę. Jarosław Kaczyński postanowił bowiem zawiesić 15 parlamentarzystów swojego klubu w prawach członkowskich.

Aż 15 posłów Prawa i Sprawiedliwości wyłamało się spod partyjnej dyscypliny i zagłosowało przeciwko projektowi zakazującemu hodowli zwierząt futerkowych. Rzeczonego nieposłuszeństwa bez konsekwencji nie pozostawił Jarosława Kaczyński. Prezes PIS-u zawiesił parlamentarzystów w prawach członkowskich.

Kaczyński zawiesza 15:”niepokornych” posłów

Minister Rolnictwa Krzysztof Ardanowski oraz 14 innych członków Prawa i Sprawiedliwości zostało zawieszonych w prawach członkowskich. Do:”niepokornych” parlamentarzystów należą: Henryk Kowalczyk, Lech Kołakowski, Katarzyna Czochara, Zbigniew Dolata, Teresa Glenc, Agnieszka Górska, Teresa Hałas, Krzysztof Szulowski, Piotr Uściński, Marek Wesoły, Bartłomiej Wróblewski, Sławomir Zawiślak oraz Kazimierz Moskal.

To efekt wczorajszego głosowania. 38 posłów Zjednoczonej Prawicy zagłosowało przeciwko ustawie o zakazie hodowli zwierząt futerkowych. Cała Solidarna Polska sprzeciwiła się swojemu koalicjantowi. Dwóch posłów Porozumienia oraz 15 parlamentarzystów PIS-u także nie poparło wysuniętej przez prezesa Kaczyńskiego ustawy. Wobec tego zostali oni zawieszeni w prawach członkowskich, co może wiązać się z utratą miejsca w Sejmie oraz wcześniej pełnionej funkcji. Według Marka Suskiego oraz Ryszarda Terleckiego prawdopodobnym rozwiązaniem jest utworzenie:”rządu mniejszościowego”. Kierownictwo PIS-u spotka się w tej sprawie w poniedziałek i wtedy będziemy znali już więcej szczegółów.

O zawieszeniu 15 posłów Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze poinformował poseł PIS Krzysztof Sobolewski.

https://twitter.com/AC_Sobol/status/1306914125105299456?s=20
https://twitter.com/AC_Sobol/status/1306915968929669120?s=20
https://twitter.com/AC_Sobol/status/1306932250093780993?s=20

Interia Fakty

Czytaj także: Ostra odpowiedź Solidarnej Polski

Czytaj także: Marek Suski o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy:”Koalicji w tej chwili nie ma”

Zobacz także: Los rolników i hodowców w rękach senatorów

Ogląda na kanale”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY