Mocne oświadczenie Episkopatu Polski. Biskupi mówią”Nie” Konwencji Stambulskiej i zachęcają do poparcia Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ episkopat.pl

Biskupi zabrali głos. Episkopat Polski stanowczo sprzeciwia się genderowej Konwencji Stambulskiej i wzywa do jej wypowiedzenia. Pod oświadczeniem, które można znaleźć na stronie Episkopatu podpisali się członkowie Prezydium Episkopatu: abp Stanisław Gądecki, abp Marek Jędraszewski oraz bp Artur G. Miziński.

Polscy Biskupi sprzeciwiają się lewicowemu dokumentowi. Episkopat wydał mocne oświadczenie odnoszące się do kwestii ratyfikowanej za rządów PO-PSL Konwencji Stambulskiej.

Biskupi przeciw genderowej Konwencji Stambulskiej

Stanowisko polskiego Episkopatu w kontekście Konwencji Stambulskiej pozostaje niezmienne. Duchowni wzywają do jej natychmiastowego wypowiedzenia:-Pragniemy niniejszym przypomnieć, że w tej sprawie zgodne stanowisko przyjęło już zgromadzenie biskupów Europy Środkowej, którzy wezwali do odrzucenia tego dokumentu-twierdzą biskupi.

Episkopat zaznaczył, iż w warstwie zapisów tyczących się walki z dyskryminacją ze względu na płeć biologiczną rzeczona Konwencja jest słuszna i dobra. Jednak przedstawiciele polskiego duchowieństwa sprzeciwiają się artykułom, w które wpisują się sformułowania nawołujące no niwelowania uznanych przez społeczeństwo różnic między kobietami, a mężczyznami.

Biskupi akcentują, że ów dokument uderza w małżeństwo rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny. Według kościelnych hierarchów tradycyjne role przyjmowane w małżeństwie, są głęboko zakorzenione w polskiej kulturze. Duchowni przywołali także niektóre fragmenty z Księgi Rodzaju, stanowiące o zgodnym z wolą stwórcy, ukonstytuowaniu się ról w związku kobiety i mężczyzny.

Hierarchowie poparli także inicjatywę wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej i zastąpienia jej Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny:-Z uznaniem przyjmujemy powstanie społecznej inicjatywy ustawodawczej na rzecz wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej i zastąpienia jej Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny, zachęcając do wspierania tej akcji-czytamy w oświadczeniu.

Wirtualna Polska

Czytaj także: Kaczyński uderza w koalicjantów

Czytaj także: Nowe obostrzenia w Austrii

Zobacz także: Przyspieszone wybory? Jest komentarz Gowina

Oglądaj na kanale”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY