REKLAMA

Kaczyński uderza w koalicjantów:” Nie może ogon psem merdać”

Kaczyński uderza w koalicjantów:” Nie może ogon psem merdać”

Zjednoczona Prawica ulegnie rozpadowi? Wiele na to wskazuje. Solidarna Polska oraz Porozumienie Jarosława Gowina stanowczo sprzeciwiają się:”Piątce Kaczyńskiego”. Według medialnych doniesień podczas nadzwyczajnego spotkania senatorów i posłów Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w bardzo ostrych słowach zrecenzował postawę koalicjantów dotyczącą projektu, o zakazie hodowli zwierząt futerkowych. Prezes miał nazwać współpracowników:”ekskoalicjantami”.

REKLAMA

Jarosław Kaczyński spotkał się ze wszystkimi politykami oraz senatorami Prawa i Sprawiedliwości. Zabrakło natomiast parlamentarzystów innych ugrupowań współtworzących Zjednoczoną Prawicę. Prezes PIS-u miał w niezwykle dosadny sposób określić postawę koalicjantów.

Kaczyński atakuje Ziobrę i Gowina, a Terlecki mówi o:”przyspieszonych wyborach”

Od kilku dni trwa ostry spór w obozie Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Kaczyński postanowił, iż Sejm w ekspresowym tempie przeforsuje:”Piątkę Kaczyńskiego”, zakazującą uboju rytualnego zwierząt czy chociażby hodowli futerkowej. PIS zjednał sobie podnoszeniem rzeczonych zagadnień zarówno Lewicę jak i Koalicję Obywatelską. Przeciw niszczeniu polskiego rolnictwa oraz podcinaniu skrzydeł jednej z największych polskich branż eksportowych, opowiedziało się Polskie Stronnictwo Ludowe, Konfederacja oraz część Posłów Zjednoczonej Prawicy. Co ciekawe byli wśród nich posłowie PIS-u. Dziś na taką:”niesubordynację” nie będą już sobie jednak mogli pozwolić. Kaczyński zapowiedział bowiem, iż każdy kto złamie partyjną dyscyplinę zostanie natychmiast usunięty z partii.

Lider największego w Zjednoczonej Prawicy ugrupowania akcentował, że postawa Gowina oraz Ziobry jest absolutnie niedopuszczalna. Prezes miał użyć sformułowania, jakoby liderzy współtworzący obóz władzy byli już:”ekskoalicjantami”. Były premier podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość jest wciąż głównym komponentem Zjednoczonej Prawicy:-Nie może być tak, iż ogon merda psem-artykułował Kaczyński.

Po nadzwyczajnym posiedzeniu głos zabrał szef klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość Ryszard Terlecki:-Jeśli sytuacja się nie zmieni to może dojść do rekonstrukcji bez koalicjantów-stwierdził.

Terlecki wspomniał, iż w razie upadku koalicji, Prawo i Sprawiedliwość zdecyduje się na rozpisanie przedterminowych wyborów. Polityk PIS-u zaapelował do koalicjantów o poskromienie ambicji :-Negocjacje w Zjednoczonej Prawicy zostały zawieszone w związku z sytuacją jaką mamy w Sejmie, jeśli nasi koalicjanci – Solidarna Polska i Porozumienie – poskromią oczekiwania i zastosują się do decyzji kierownictwa ZP, to będzie można do nich wrócić -zadeklarował.

Czy Zjednoczona Prawica się rozpadnie?- zobaczymy. Z pewnością niejednokrotnie byliśmy świadkami napięć i sporów w obozie władzy. Po 20.00 Sejm ma procedować nad:”Piątką Kaczyńskiego”. Jak zachowają się posłowie Solidarnej Polski i Porozumienia?-czas pokaże.

Koalicjanci Jarosława Kaczyńskiego odnieśli już jednak pierwszy sukces. Projekt noweli dotyczącej odpowiedzialności urzędników w kontekście działań związanych z COVID-19- został wycofany. Ustawa zwana popularnie:”Bezkarność+” póki co nie wejdzie do obiegu prawnego.

Wirtualna Polska

Czytaj także: Przyspieszone wybory? Jest komentarz Jarosława Gowina

Czytaj także: Ziobro komentuje przyjętą przez PE rezolucję

Zobacz także: Kreml: Odnosimy się negatywnie do zarzutów Polski w sprawie katastrofy smoleńskiej

Oglądaj na kanale”Media Narodowe”

REKLAMA

Komentarze