REKLAMA

Adamus: „Tik-Tok transferuje dane obywateli” [WIDEO]

REKLAMA

Redaktor Naczelny portalu „Nowy Ład” Damian Adamus był dzisiejszym gościem w Mediach Narodowych. Mówił między innymi o wojnie handlowej pomiędzy Chinami, a Stanami Zjednoczonymi. Rozważał również skutki funkcjonowania chińskiej aplikacji Tik-Tok wśród młodego pokolenia.

Gość Mediów Narodowych wypowiedział się w dzisiejszym programie na temat wojny handlowej toczonej się pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Chińską Republiką Ludową. W ostatnich tygodniach nowym frontem tego konfliktu wydaje się być aplikacja Tik-Tok założona przez chińskie przedsiębiorstwo ByteDance.

Prezydent Donald Trump zapowiedział, że do 15. września ma się wyjaśnić sprawa z aplikacją, gdzie finalnie zostanie ona przejęta przez amerykańskie przedsiębiorstwo lub zawieszona zostanie jej działalność w Stanach Zjednoczonych – „Motywacją takich działań jest zagrożenie bezpieczeństwa narodowego oraz Tik-Tok transferuje dane amerykańskich obywateli do Pekinu. Portale branżowe pisały, że istnieją pewne luki w oprogramowaniu do przeprowadzenia takich transferów danych bez zgody użytkownika i jak najbardziej jest to możliwe” – powiedział redaktor portalu „Nowy Ład” Damian Adamus.

Zobacz także: Emilewicz o relacji z Gowinem: Nie jest tajemnicą, że mocno się poróżniliśmy

„Myślę jednak, że przyczyny są znacznie szersze. Nie oszukujmy się. Amerykańskie firmy w równym stopniu szpiegują poprzez swoje urządzenia co opisywał Edward Snowden” – podkreślił.

Nakreślił również charakter biznesowy prowadzony w Chinach, gdzie znaczna większość przedsiębiorstw jest dotowana przez państwo, a przez co pekiński rząd wpływa na wewnętrzne działanie korporacji – „Powiązania na styku biznesu i polityki są bardziej intensywne, aniżeli w Europie czy w Stanach Zjednoczonych” – wyjaśnił.

Redaktor naczelny portalu „Nowy Ład” objaśnił, że skok technologiczny poczyniony przez Chińską Republiką Ludową jest spowodowany szpiegostwem przemysłowym. Władze w Pekinie wymuszają również na zagranicznych przedsiębiorstwach transfer technologii na chiński rynek.

Więcej w materiale poniżej:

Media Narodowe

REKLAMA

Komentarze