YouTube podcina skrzydła niepoprawnym politycznie twórcom. Telewizja wRealu24 została zbanowana [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marcin Rola

Marcin Rola / Fot. YouTube/MediaNarodowe

Telewizja internetowa wRealu24 została zbanowana. Według redaktora Marcina Roli, to rosnąca popularność jest tego przyczyną: “W Polsce absolutnie nie ma wolności słowa, panuje natomiast bezczelna cenzura”. Faktem jest, że internetowe kanały informacyjne stają się realną konkurencją wobec największych stacji telewizyjnych w Polsce.

Telewizja została zbanowana po opublikowaniu wywiadu Piotra Szachtowicza z Profesorem Finkelsteinem, tematem rozmowy były kwestie roszczeń środowisk żydowskich względem państwa polskiego. Profesor stanowczo sprzeciwiał się bezzasadnym roszczeniom, co w opinii redaktora Roli było jedną z przyczyn ocenzurowania kanału. “Według mnie to był tylko pretekst do zbanowania, nasza telewizja miała w niedalekiej przyszłości relacjonować między innymi sobotni protest w Warszawie, mieliśmy także świętować 5-lecie działaności, niestety podcięto nam w ten sposób skrzydła” – wyznał redaktor. Telewizja wRealu24 miała w planach również stworzenie debaty z udziałem wielu lekarzy i ekspertów, tematem debaty miałabyć oczywiście ogłoszona na świecie pandemia. Warto zwrócić uwagę na fakt, że od 6 miesięcy nie odbyła się w tym temacie żadna debata publiczna.

Zobacz także: Grzegorz Braun:”Pod pretekstem zakazu uboju, ubije się polski eksport”

Blokowanie monetyzacji

Kolejną metodą cenzurowania treści jest blokowanie monetyzacji kanałów. Brak możliwości zarabiania lub ograniczanie tego z pewnością ma zniechęcić do tworzenia niepoprawnych politycznie treści. “Niedługo mija rok, odkąd mamy zablokowaną możliwość zarabiania na wyświetleniach. YouTube do tej pory jest nam winien 43 tysiące złotych, swoje roszczenia próbujemy wyegzekwować za pomocą sądu” – powiedział redaktor wRealu24. Niestety sytuacja zdaje się być patowa, brak uregulowania prawnego pewnych zdarzeń cyfrowych, tworzy bezkarność takich praktyk. CAŁOŚĆ MATERIAŁU ZNAJDUJE SIE PONIŻEJ

Zobacz także: Gowin wróci do rządu! Wiemy już, które ministerstwo obejmie

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY