Grzegorz Braun apeluje o poszanowanie suwerenności państw oraz zachowanie pokoju w środkowej Europie [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W sejmie odbyła się konferencja prasowa z udziałem polityków Konfederacji. Poseł Grzegorz Braun krytycznie odniósł się do działań rządu, sugerując, że działa on na rzecz osłabienia suwerenności Białorusi. Dyplomacja jaką prowadzi rząd ma powodować zachwianie bezpieczeństwa w regionie.

Poseł zaapelował o zaprzestanie stosowania retoryki “faktów dokonanych” przez polski rząd odnośnie sytuacji na Białorusi oraz nie wspieranie sił rewolucyjnych. Jako przykład takiego zachowania, wymienił podarowanie Swiatłanie Cichanouskiej budynku na warszawskiej Saskiej Kępie, w którym powstać ma siedziba rywali politycznych Aleksandra Łukaszenki. Michał Wawer zwrócił uwagę na fakt, że Polska nie powinna mieszać się w sprawy białoruskie i opowiadać się po stronie opozycji, ponieważ nie ma w tym żadnego interesu: “Dziwi mnie fakt, że rząd Mateusza Morawieckiego, bezinteresownie wspiera siły rewolucyjne, co może negatywnie odbić się na polskim interesie narodowym”. Warto przypomnieć również słowa Aleksandra Łukaszenki, który publicznie powiedział, że Polską nie rządzą Polacy.

Zobacz także: YouTube podcina skrzydła niepoprawnym politycznie twórcom. Telewizja wRealu24 została zbanowana [WIDEO]

Jak Kuba Bogutak Bóg Kubie

Jakub Kulesza w krótkim przemówieniu pouczył rząd, że tworząc w kraju namiastkę obcego rządu na uchodźctwie, może doprowadzić do sytuacji, w której ktoś stworzy analogicznie polski rząd w innym kraju. “Jeśli nie chcemy, aby inne państwo potraktowało nas w zły sposób, sami nie powinniśmy źle traktować innych” – zaapelował przewodniczący Koła Poselskiego Konfederacja. CAŁOŚĆ NAGRANIA WIDEO PONIŻEJ

Zobacz także: Sawicki i Zgorzelski wykluczają koalicję z Prawem i Sprawiedliwością:”Na randkę z wampirem się nie wybieramy”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY