REKLAMA

Sawicki i Zgorzelski wykluczają koalicję z Prawem i Sprawiedliwością:”Na randkę z wampirem się nie wybieramy”

Sawicki i Zgorzelski wykluczają koalicję z Prawem i Sprawiedliwością:”Na randkę z wampirem się nie wybieramy”

Ostatnimi czasy spekuluje się, iż Polskie Stronnictwo Ludowe mogłoby zastąpić Solidarną Polskę i wejść w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością. Podobną możliwość wykluczają jednak czołowi politycy ugrupowania. Marek Sawicki i Piotr Zgorzelski stanowczo zaprzeczają, jakoby miały miejsce koalicyjne pertraktacje. Klub PSL-Kukiz 15 jest jednak w tej kwestii bardzo mocno podzielony. Według posła ruchu Kukiz 15 Jarosława Sachajko cała Koalicja Polska powinna wejść w układ z Prawem i Sprawiedliwością. Polityk akcentował, iż tylko w takim wypadku, PSL i Kukiz będą mogły zrealizować swoje wyborcze postulaty.

REKLAMA

Koalicja Polska podzielona w sprawie wstąpienie do koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. Czołowi politycy ludowców zaprzeczają istnieniu takiej możliwości.

Zgorzelski i Sawicki mówią stanowcze:”Nie” w kontekście koalicji z PIS-em

Jarosław Kaczyński w ostatnim wywiadzie dla”Sieci” podkreślił, że na linii PSL-PIS toczą się ostatnio pertraktacje. Dodał nawet, iż do rozmów włączony został lider ludowców Władysław Kosiniak Kamysz. W mediach pojawiła się niedawno informacja, wedle której premier Mateusz Morawiecki miał w sierpniu spotkać się z prezesem PSL-u Władysławem Kosiniakiem Kamyszem i złożyć mu koalicyjną propozycję. Temperaturę podkręcił niedawno jeden z posłów stowarzyszenia Kukiz 15 Jarosław Sachajko, który zadeklarował gotowość do wejścia w koalicję z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego.

Wszystkie te pogłoski dementują jednak czołowi politycy ludowców. Marek Sawicki stanowczo odciął się od medialnych doniesień:-Wykluczam możliwość koalicji PIS z PSL. Nie jest nam po drodze z partią rządzącą a i jej większość jest stabilna, to jest po prostu zwykła gra wokół rekonstrukcji. Niech PIS wreszcie skończy zajmować się sobą i zajmie się rządzeniem-akcentował.

Podobnego zdania jest wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski. Polityk także zaprzeczył możliwości wejścia w koalicję z rządzącym PIS-em:-Koalicja z PIS? PSL na randkę z wampirem się nie wybiera. To jak ta randka się kończy uwidaczniają przykłady Ligi Polskich Rodzin oraz Samoobrony. My idziemy własną drogą, budując Koalicję Polską-podkreślił.

Wprost

Czytaj także: Adam Bodnar zachęca do lektury”Postępowania w sprawach o ustalenie płci

Czytaj także: Kaczyński ostro o Gowinie

Zobacz także: You Tube podcina skrzydła niepoprawnym politycznie twórcom

Oglądaj na kanale”Media Narodowe”

REKLAMA

Komentarze