Emilewicz: “Najpierw Gowin musi podjąć decyzję o powrocie do rządu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikimedia commons

Po spotkaniu regionalnych struktur partii Porozumienie w Poznaniu, wicepremier Jadwiga Emilewicz wypowiedziała się na temat ewentualnego powrotu do rządu Jarosława Gowina. Zdaniem wybranej na przewodniczącego struktur partyjnych, były minister oraz prezes koalicyjnego ugrupowania musi podjąć decyzję o swoim powrocie.

Dziś w Poznaniu na nową przewodniczącą regionalnych struktur partyjnych Porozumienia została wybrana wicepremier Jadwiga Emilewicz. Ugrupowanie w ostatnim czasie przeżywa okres reorganizacji i wewnętrznych ustaleń w sprawie dalszego uczestniczenia w koalicji rządzącej. W rozmowie z mediami minister rozwoju wypowiedziała się na temat ostatnich doniesień w sprawie Jarosława Gowina.

Zobacz także: Zwiastuny upadku Kościoła Katolickiego. Anna Mandrela o zmianach w modlitwie „Ojcze Nasz” [WIDEO]

“Dzisiaj rozmowy toczą się na temat priorytetów programowych, na temat agendy jesienno-zimowej. W mniejszym stopniu rozmawia się o personaliach, w większym o programie. Do tego programu będzie dostosowany przyszły kształt rządu. Dyskusja trwa, jest otwarta. Mamy nadzieję, i to jest ważne, żeby ona się szybko zakończyła” – mówiła Emilewicz.

W jej opinii droga do rządu jest dla prezesa Porozumienia otwarta – “Premier Jarosław Gowin zdecydował o odejściu z rządu, rekomendował mnie na wicepremiera wiosną tego roku. To on najpierw musi zdecydować, czy chce powrócić do rządu. Jeśli taka będzie jego wola, taka decyzja koalicji – na pewno w tym rządzie się znajdzie” – zaznaczyła.

Porozumienie posiada obecnie w rządzie dwa stanowiska ministerialne. Wicepremier jest zdania, iż taka liczba odpowiada ugrupowaniu, gdyż odpowiada parytetowi siła w rządzie.

“Dziś wydaje się, że to jest odpowiednie odzwierciedlenie siły parytetu Porozumienia w rządzie. Ja tego nie rozstrzygam, wielokrotnie mówiłam, że krzesła ministrów to są najgorętsze krzesła w RP” – podkreśliła wicepremier.

Wypowiedziała się zarówno na temat ostatnich doniesień o objęciu w najbliższym czasie stanowiska w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju – “To nieupoważnione i nieodpowiedzialne plotki. Biorąc pod uwagę, że jestem regulatorem rzeczywistości gospodarczej, w szczególności ostatnio regulacji związanych z odnawialnymi źródłami energii, mówienie o tym, że wybieram się do jednego z dużych przedsiębiorców, który w tej chwili prowadzi transformację energetyczną u siebie, jest bardzo krzywdzące” – powiedziała.

Porozumienie ma w swoich szeregach 18 posłów i 2 senatorów. Szefem partii jest b. wicepremier i b. minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

onet/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY