Kamila Andruszkiewicz rezygnuje z intratnej posady w państwowej fundacji!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Adrian Grycuk, wikimedia commons

Żona Adama Andruszkiewicza zrezygnowała z intratnego stanowiska w państwowej fundacji o charakterze przemysłowym. Warto nadmienić, iż decyzja ta była pokłosiem medialnej burzy, która została wywołana przez ostatnie poczynania PIS-u w sprawach kadrowych. Stryj Andrzeja Dudy Antoni otrzymał niedawno posadę członka rady nadzorczej PKP Cargo.

Kamila Andruszkiewicz zrezygnowała ze pełnienia funkcji w państwowej fundacji. Prawdopodobnym powodem tej decyzji była ogromna presja, jaka wytworzyła się wobec żony wiceministra cyfryzacji.

Kamila Andruszkiewicz odchodzi ze stanowiska!

Żona wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza została prezesem Fundacji Agencji Rozwoju przemysłu. Co warto odnotowania, doświadczenie Andruszkiewicz w kontekście przemysłu jest nieznane. Wiadomo jedynie, iż wiele lat temu ukończyła rusycystykę na UJ. Zarząd tej fundacji składa się tylko i wyłącznie z osoby prezesa. Według nieoficjalnych szacunków ma on zarabiać około 175 tysięcy rocznie.

Politycy PIS-u w wielu wywiadach podkreślali zażenowanie tą decyzją. Opinia publiczna oraz internauci w imię sprzeciwu wobec nepotyzmu, nie pozostawiają na rządzących suchej nitki. Jeden z prominentnych polityków Prawa i Sprawiedliwości posunął się nawet do określenia, iż”Ktoś powinien wreszcie pójść po rozum do głowy”. Czytając wiele komentarzy i protestów, trudno się z tym poglądem nie zgodzić.

Po tym jak rzeczona informacja poczęła krążyć w opinii publicznej Kamila Andruszkiewicz natychmiast zrezygnowała z pełnienia funkcji”Ta decyzja wynika z troski o dobre imię Fundacji i realizowanych przez nią zadań”-czytamy w oświadczeniu.

Obecnie Adam Andruszkiewicz, były poseł Kukiz 15, nie odpowiada na pytania dotyczące powołanie jego małżonki na intratną państwową posadę.

Wprost

Czytaj także: Minister Edukacji ostrzega przed pochopnymi sądami

Czytaj także: Korzenie ideologi Gender

Zobacz także: Stop dyskryminacji pracowników i studentów na Uniwersytecie Warszawskim(Petycja)

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY