Ostre starcie na sejmowej komisji. Poszło o Michała Sz.

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia

W czwartek odbyło się kolejne posiedzenie sejmowej komisji administracji oraz spraw wewnętrznych. Nie obyło się bez emocji oraz złośliwych komentarzy. Znany z lewicowych ciągot Krzysztof Mieszkowski starł się z Maciejem Wąsikiem. Panowie nie szczędzili sobie”uprzejmości”. Tłem tego sporu była po wielokroć podnoszona przez media sprawa Michała Sz. Mieszkowski w brutalny sposób próbował kontestować działania funkcjonariuszy. Na te słowa zareagował Maciej Wąsik

Poseł Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Mieszkowski stanął w obronie chuligana Michała Sz. Innego zdanie był poseł Prawa i Sprawiedliwości Maciej Wąsik.

Wąsik odgryza się Mieszkowskiemu

Krzysztof Mieszkowski ostro skomentował sprawę działań policji w kontekście protestów aktywistów LGBT na krakowskim przedmieściu:-Prawo i Sprawiedliwość łamie prawa człowieka, co miało miejsce również podczas zajścia na krakowskim przedmieściu. Wy mniejszości demokratyczne relegujecie z przestrzeni publicznej. To jest niedopuszczalne w państwie prawa-zadeklarował Mieszkowski.

Mieszkowski nie poprzestał jednak na krytyce działań Prawa i Sprawiedliwości:-Straty społeczne są znacznie większe, niż uszkodzona suka na krakowskim przedmieściu. Proszę to sobie uświadomić, chyba że używacie polskiej policji do własnych celów.

Ne te słowa ostro zareagował Wąsik:- Ja protestuję! Poseł sejmu, który na wóz policyjny mówi”suka”? To skandal- artykułował wzburzony poseł.

Minister Wąsik określił Mieszkowskiego mianem”łajdaka”, a potem dodał:-Nie pozwolę, żeby w polskim Sejmie padały słowa takie, jakie padały dziś na komisji. Używanie słowa „policyjna suka” jest pojęciem obraźliwym-mówił.

Mieszkowski domagał się przeprosin, ale wiceszef MSWIA do tej prośby się nie przychylił:- Jako członek kierownictwa MSWIA będę reagował zawsze w tego sytuacjach bardzo ostro, kiedy są obrażani policjanci, policjantki, czy formacja, kiedy mówi się „suka policyjna”-zaznaczył.

Wprost

Czytaj także: Ks Isakowicz- Zaleski ostro o pedofilii w kościele

Czytaj także: Otrucie Aleksieja Nawalnego

Zobacz także: Michał Sz. zaatakował Rafała Trzaskowskiego

Najnowszy materiał na kanale”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY