Ks Isakowicz-Zaleski ostro o pedofilii w kościele:”Ukrywanie tego procederu jest czynem nagannym”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube

Ks Tadeusz Isakowicz – Zaleski był gościem kolejnego wydania”Mediów Narodowych”. W rozmowie z Agnieszką Jarczyk poruszył on kwestię pedofilii w kościele katolickim. Znany z bezkompromisowości w sprawie zwalczania pedofilii w kościele ksiądz Isakowicz – Zaleski potępił Arcybiskupa Skworca, który krył duchownego dopuszczającego się czynów pedofilskich. Według Ks Zaleskiego poziom empatii wobec molestowanych ofiar jest stanowczo zbyt mały.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski skrytykował postępowanie Arcybiskupa Skworca, który kilka dni temu przeprosił za ukrywanie duchownego dopuszczającego się przestępstw o charakterze pedofiliskim.

Ks Isakowicz-Zaleski ostro o Arcybiskupie Skworcu

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski wypowiedział się w kontekście tuszowania pedofilii przez Arcybiskupa Skworca:-Ofiary pedofilii wymagają zasadniczej pomocy. Molestowani chłopcy po dziś dzień nie założyli rodzin i przeżywają ogromną traumę. Należy wyjaśnić dlaczego ukrywano ten zbrodniczy proceder. Wypowiedź Arcybiskupa Skworca jest dla mnie całkowicie niewiarygodna. Wiedząc o skłonnościach duchownego, Arcybiskup wysłał podopiecznego na Ukrainę. Obecne działania ważnego przedstawiciela Episkopatu są podyktowane, tylko i wyłącznie, nagłośnieniem tej kwestii przez media. Arcybiskup Skworc powinien stanąć przed komisją i wyjaśnić tę sytuację-akcentował.

Duchowny stwierdził, iż Arcybiskup wiedział o pedofilskich czynach księdza od zaufanych źródeł:-Arcybiskup Skworc złamał papieskie przepisy. W 2001 roku weszło rozporządzenie, na mocy którego, podobne przypadki należy zgłaszać wprost do Watykanu. Mam zastrzeżenia co do całej historii tej postaci. Arcybiskup Skworc był tajnym współpracownikiem SB. Jego tłumaczenia są mętne i niewiarygodne. Przez swój brak działania, Arcybiskup otworzył drogę do dalszych molestowań. Sprawa nabrała medialnego rozdźwięku dopiero dzięki Panu Andrzejowi. Gdyby nie jego zaangażowanie, wówczas opinia publiczna nie zostałaby o tych wydarzeniach poinformowana-mówił Ks Isakowicz-Zaleski.

Cały materiał dostępny na kanale”Media Narodowe”

Czytaj także: Chcą odwołać Ministra Edukacji Narodowej

Czytaj także: Otrucie Aleksieja Nawalnego.Czym jest nowiczok?

Zobacz także: Michał Sz. zaatakował Rafała Trzaskowskiego

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY