Polscy biskupi przeciwko ideologii LGBT

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ episkopat.pl

W piątek Konferencja Episkopatu Polski wypracowała oświadczenie w sprawie stanowiska polskiego Kościoła Katolickiego na temat ideologii LGBT oraz szacunku do osób homoseksualnych. Biskupi stanowczo odrzucają możliwość akceptacji agresywnej retoryki środowisk LGBT.

Dzisiaj biskupi Konferencji Episkopatu Polski wystosowali oświadczenie w sprawie środowisk LGBT. Dokument normujący relacje na stopie Kościół Katolicki, a osoby homoseksualne liczy 27 stron podzielony na cztery rozdziały: Płciowość mężczyzny i kobiety w chrześcijańskiej wizji człowieka; Ruchy LGBT+ w społeczeństwie demokratycznym; Osoby LGBT+ w Kościele katolickim; Kościół wobec stanowiska LGBT+ w sprawie wychowania seksualnego dzieci i młodzieży.

Zobacz także: Skalski: „Wiarygodność polskiej dyplomacji jest bardzo słaba” [WIDEO]

“Kościół nie może się zgodzić na rozszerzenie rozumienia małżeństwa i rodziny, zrównanie praw i przywilejów małżeństw heteroseksualnych i homoseksualnych, uznanie związków partnerskich tworzonych przez pary tej samej płci wraz regulacją sytuacji majątkowej, alimentów i dziedziczenia, a także umożliwienie związkom monopłciowym adopcji dzieci oraz przyznanie osobom od 16. roku życia prawa do określenia swojej płci” – czytamy w oświadczeniu.

Biskupi podkreślają w dokumencie, że Kościół Katolicki jest otwarty na dialog z każdą osobą dobrej woli. Za wzór stawiają sobie postawę papieża Franciszka, który spotykał się w przeszłości z osobami homoseksualnymi. Nie rezygnował on wówczas z twardego stanowiska Kościoła w sprawie swojego nauczania.

“Odrzucenie tradycyjnej moralności doprowadziło do głębokich zmian w rozumieniu ludzkiej płciowości. Szczególnym wyrazem tych przemian jest ideologia gender oraz postawy charakterystyczne dla LGBT+. Proklamują one prawo do samookreślania przez człowieka swojej płci bez odniesienia do obiektywnych kryteriów wyznaczonych przez jego genom i anatomię oraz radykalny rozdział między płciowością biologiczną (sex) i kulturową (gender), pierwszeństwo płci społeczno-kulturowej przed płcią biologiczną, a także dążenie do stworzenia społeczeństwa bez różnic płciowych” – oświadczyli polscy biskupi.

Kościół zdecydowanie odrzuca możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Zdaniem hierarchów wychowywanie przez takie osoby dzieci jest niebezpieczne ze względu na możliwość manipulacji swoją płciowością.

pch24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY