REKLAMA

Maciej Kamiński:”Europejska karta równości kobiet i mężczyzn to wprowadzanie filozofii Gender do szkół”

REKLAMA

Gościem komentarza”Mediów Narodowych” był koordynator”Rot Marszu Niepodległości” Maciej Kamiński. Rozmówca Iwony Orłowskiej wypowiedział się na temat europejskiej karty równości kobiet i mężczyzn. Zdaniem działacza społecznego taka karta pod płaszczykiem walki o równouprawnienie ma zainicjować proces wtłaczania ideologi gender do polskich szkół.

Maciej Kamiński był gościem kolejnego wydania”Mediów Narodowych”. Opowiedział on o prawdziwych założeniach podszytej ideologią gender europejskiej karty równości kobiet i mężczyzn.

Kamiński krytykuje europejską kartę równości kobiet i mężczyzn

Pytany o rzeczoną kartę Kamiński odpowiedział zdecydowanie:- Sama karta jest wprowadzeniem filozofii gender do szkół. Jest ona skutecznie umiejscawiana w większości dużych miast w Polsce. Wątek wprowadzenia rzeczonej karty, został przez radę miasta Poznań podjęty już w lutym bieżącego roku-mówił.

W dalszej części programu gość Iwony Orłowskiej opowiedział o batalii jaka miała miejsce w kontekście prób wprowadzenia karty do szkół: -Protestowaliśmy wraz z wieloma środowiskami. Trzeba przyznać, że radni Prawa i Sprawiedliwości mocno zaangażowali się w walkę o nieuchwalenie tego ideologicznego dokumentu. Większość przegłosowała jednak tę uchwałę. W obliczu masowych protestów została ona skierowana jednak do wojewody. Członek PIS-u stwierdził, iż wyznaczanie programu nauczania nie mieści się w prerogatywach rady miasta. Rada odwołała się więc do sądu. Karta ta od przyszłego roku nie będzie na szczęście obowiązywała. Dzięki zaangażowaniu Prawa i Sprawiedliwości i lokalnych społeczności pomysł wprowadzenia ideologi gender został uchylony-akcentował.

Mariusz Kamiński pytany o możliwość rozpoczęcia protestów w innych miastach stwierdził, iż póki co takiego pomysłu nie ma:-Nie ma niestety ogólnopolskiego ruchu, który regulowałby ten kontekst. Nasze postępowanie może posłużyć za początek walki w innych miastach-stwierdził Kamiński.

Cała rozmowa dostępna jest na kanale”Media Narodowe”

Czytaj także: Donald Trump rusza do boju o reelekcję

Czytaj także: Unijnej”praworządności” ciąg dalszy

Zobacz także: Nowe informacje w sprawie mordercy Pawła Adamowicza

REKLAMA

Komentarze