Andrzej Duda dokonał zaprzysiężenie dwóch nowych ministrów. W resortach szykują się poważne przetasowania?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zapowiadana przez Jarosława Kaczyńskiego rekonstrukcja rządu właśnie się rozpoczyna. Z dzierżenia teki ministra zdrowia zrezygnował bowiem Łukasz Szumowski. W ślad za nim poszedł jego kolega z ław rządowych Jacek Czaputowicz. Czy jednak tylko dwa resorty zostaną dotknięte przetasowaniami? Wydaje się, iż zaprzysiężenie nowych ministrów stanowi początek długiego procesu”wietrzenia gabinetów”. Prezydent Andrzej Duda po krótkim przemówieniu zaprzysiągł Adama Niedzielskiego oraz Zbigniewa Rau. Niedzielski obejmie resort zdrowia, a pieczę nad MSZ-em będzie od dziś sprawował Rau.

To już oficjalne! Adam Niedzielski oraz Zbigniew Rau w poniedziałek zostali oficjalnie zaprzysiężeni na ministrów w rządzie Zjednoczonej Prawicy.

Nowi ministrowie wkraczają do akcji

Zaraz po godzinie 15.00 rozpoczęła się trwająca krótko uroczystość zaprzysiężenia nowych szefów resortu zdrowia oraz spraw zagranicznych. Nowo wybrani przysięgali w obecności prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Głowa państwa wydaje się optymistycznie spoglądać na perspektywy związane z powołaniem nowych ministrów:-Gratuluję panom przejęcia tak wymagających resortów. Zadania, które stoją przed panami, są duże. Dzięki Bogu jesteście jednak fachowcami. Zajmowaliście się wieloma ważnymi sprawami w obu izbach-akcentował Andrzej Duda.

Urzędujący prezydent wystosował także apel o owocną współpracę międzyresortową:-Proszę obu panów o dobrą współpracę. Ja także mocno angażuję się w sprawy ochrony zdrowia, jak chociażby w narodową strategię onkologiczną. Wierzę, że będziemy to kontynuować i rozwijać z pożytkiem dla Polaków i ich zdrowia-mocno podkreślił prezydent.

Zwierzchnik polskich sił zbrojnych zwrócił się także do prof. Zbigniewa Rau:-Pan był senatorem i szefem naszej delegacji na Zgromadzeniu Rady Europy, więc to doświadczenie u pana jest wielkie-zaznaczył- Pracujemy dziś tylko wirtualnie, ale tę politykę trzeba prowadzić-dodał.

WP

Czytaj także: Hołownia: Stowarzyszenie Polska 2050 uzyskało osobowość prawną

Czytaj także: Morawiecki przyznaje: Zmiany w górnictwie są nieuniknione

Zobacz także: Nalot izraelskich myśliwców na bazy Hezbollahu

Najnowszy materiał na kanale”Media Narodowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY