Olsztyńska policja zatrzymała pijanych rodziców

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Funkcjonariusze olsztyńskiej policji zatrzymali rodziców dwuletniej dziewczynki. Otrzymali oni zgłoszenie o podejrzanym zachowaniu mężczyzny i kobiety. Okazało się, że byli oni pod wpływem alkoholu w trakcie opiekowania się swoją pociechą.

Olsztyńska policja otrzymała w ostatnim czasie zgłoszenie o dziwnym podejrzanym zachowaniu dwójki osób, która zajmowała się małą dziewczynką. Podejrzewano, że matka oraz ojciec dziewczynki mogą być w tym czasie pod wpływem alkoholu.

Zobacz także: Kampania prezydencka w USA. Energetyczne grupy interesów w tle

Do mieszkania dwójki rodziców przyjechała policja, która potwierdziła poprzez badanie alkomatem przypuszczenia donosicieli. 26-letni mężczyzna miał około 2 promili, a 25-letnia kobieta ponad 3 promile alkoholu we krwi.

“W mieszkaniu policjanci nie zastali dziecka, a opiekunowie nie wiedzieli, gdzie aktualnie ono przebywa. Po chwili okazało się, że dwulatka wyszła bez nadzoru na klatkę schodową budynku. Na szczęście samodzielnie wróciła do mieszkania” – poinformował st. sierż. Andrzej Jurkun.

Sprawą nietrzeźwych rodziców zajmie się sąd rodzinny. Jeśli sąd uzna, że swoim zachowaniem opiekunowie dwulatki stworzyli realne zagrożenie dla jej życia lub zdrowia, może im grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Natomiast dziewczynkę oddano do tego czasu pod opiekę krewnych.

onet/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY