Sukces Rot! Sprawa Antoniego Dąbrowskiego odsunięta od prokuratora Młynarczyka [VIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W piątek pod budynkiem Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga miała miejsce konferencja prasowa dotycząca sprawy Antoniego Dąbrowskiego, oskarżonego przez prokuratora Macieja Młynarczyka o tzw. mowę nienawiści względem narodu ukraińskiego. W konferencji wzięli udział Robert Bąkiewicz – prezes Rot Niepodległości, Tomasz Kalinowski – wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, mecenas Stefan Saczkowski oraz Antoni Dąbrowski.

O sprawie Antoniego Dąbrowskiego informowaliśmy już wcześniej na łamach Mediów Narodowych. Przypomnijmy, że Pan Antoni jest działaczem kresowym w Stowarzyszeniu Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć. Jest on również ocalałym z rzezi wołyńskiej i walczy z ukraińską dezinformacją w tym temacie. Za wpisy krytykujące ukraińskiego dziennikarza-aktywistę Ihora Isajewa i inne, dotyczące szerzenia w Polsce banderyzmu został oskarżony przez prokuratora Macieja Młynarczyka o tzw. mowę nienawiści. Prokurator ten specjalizuje się w tematyce kresowej – ma już na koncie m.in. prawomocne skazanie ocalonego z ukraińskiego ludobójstwa, pochodzącego z Wołynia 78-letniego, ciężko chorego pana Zbigniewa, na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata.

W piątek pod Prokuraturą Okręgową Warszawa – Praga odbyła się konferencja prasowa w której uczestniczył Antoni Dąbrowski wraz z przedstawicielami Rot Niepodległości. Konferencja dotyczyła oddalenia sprawy od prokuratora Macieja Młynarczyka i przekazaniu jej Prokuraturze Okręgowej.

“Chciałem podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali i solidaryzowali się ze mną w tej słusznej sprawie głoszenia prawdy historycznej. Przesłuchanie przebiegło dość konstruktywnie, w przyjaznej atmosferze. Na wszystkie zarzuty odpowiedziałem dowodami. Obecnie pozostaje jedynie czekać na ocenę Prokuratury Okręgowej. Nie ulegamy żadnym naciskom” – powiedział Pan Antoni Dąbrowski.

Głos w sprawie zabrał także prezes Rot Niepodległości oraz Stowarzyszenia Marsz Niepodległości – Robert Bąkiewicz.

“Osiągnęliśmy wspólnie duży sukces. Sprawa Antoniego Dąbrowskiego została odsunięta od prokuratora Macieja Młynarczyka. Pan prokurator budzi olbrzymie kontrowersje związane ze ściganiem polskich działaczy kresowych – wiele innych, podobnych spraw jest wciąż w toku. Apelujemy więc do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro, aby tego typu sprawy miały pozytywne rozstrzygnięcie. Z tego miejsca dziękuję wszystkim, którzy wsparli naszą petycję dotyczącą odwołania prokuratora Młynarczyka, a także za wszelką pomoc finansową. Mamy głęboką nadzieję, że Prokuratura Okręgowa uniewinni Pana Antoniego” – dodał.

Całą konferencję można obejrzeć tutaj:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY