Kolejny atak na samochód Fundacji Pro! Wszystko nagrała kamera [+VIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Na ul. Francuskiej klika osób zablokowało przejazd furgonetki fundacji Pro – Prawo do Życia. Na miejsce przyjechała policja.

W środę około godz. 13.30 pojazd fundacji Pro-Prawo do Życia próbował skręcić na skrzyżowaniu ul. Francuskiej i Lipskiej. Grupa prowokatorów zablokowała furgonetkę przechodząc przez przejście dla pieszych. W pewnym momencie jeden z mężczyzn zaczął zamalowywać sprayem napisy na samochodzie. Na miejsce wezwano policję.

Kolejny atak

– Funkcjonariusze sporządzili dokumentację. Na chwilę obecną żadna ze stron nie złożyła zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa – powiedziała PAP nadkom. Joanna Węgrzyniak Komendy Rejonowej Warszawa VII. Jak dodała, interwencja policji dotyczyła utrudniania ruchu drogowego i pomalowania pojazdu.

Jako pierwszy o tym zdarzeniu napisał portal wpolityce.pl.

Jak z kolei poinformował wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta mężczyzna, który podczas piątkowej demonstracji znalazł się na dachu radiowozu, w środę był obecny wśród blokujących przejazd furgonetki.

Chuligan, który w piątek skakał po radiowozie dzisiaj zaatakował samochód Fundacji Pro. Bardzo sprawna reakcja @Policja_KSP. Właśnie za takimi chuliganami w weekend opozycja biegała po komisariatach rodząc poczucie bezkarności. Nie ma zgody na przemoc!” – napisał na Twitterze Sebastian Kaleta.

To osobnik znany jako Linus Lewandowski

CZYTAJ TAKŻE:

„Na proteście LGBT zginęli ludzie”. Fake news obiega internet. Kalinowski: „Pełna dezinformacja”

Trzaskowski zakazał Marszu Zwycięstwa. Młodzież Wszechpolska: „Decyzja polityczna”

Skandaliczne słowa rabina! „Każdy, kto zamieszkuje dziś Oświęcim jest winny”

W piątek w związku z aresztem dla bojówkarza LGBTWC Michała Sz. – przedstawiającego się jako Małgorzata Sz. „Margot” – przed warszawską siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii odbył się protest. Potem tęczowe bojówki przeszły na Krakowskie Przedmieście, gdzie w czasie próby odbijania z aresztu podejrzanego o bandycki napad Michała Sz. doszło do starć z policją . zaatakowany został m.in. radiowóz. Policja zatrzymała łącznie 48 osób. Wszyscy zatrzymani opuścili komendy; przedstawiono im zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku; pięć osób ma także inne zarzuty.

NCZAS.COM

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY