Prokurator walczy z prawdą o ludobójstwie na Wołyniu? Powstała petycja o jego odwołanie [PODPISZ]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Maciej Młynarczyk, prokurator warszawskiej Prokuratury Rejonowej Praga-Północ prowadzi prywatną wojnę przeciw prawdzie o ludobójstwie na Wołyniu – piszą Roty Niepodległości w petycji, którą kierują do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry.

Aktywiści społeczni Rot Niepodległości nie odpuszczają sprawy Antoniego Dąbrowskiego. Polskiego działacza kresowego, który cudem został ocalony z rzezi wołyńskiej. Dziś jest ścigany przez Prokuraturę Rejonową Praga-Północ za rzekomą mowę nienawiści oraz obrażanie narodu ukraińskiego.

PODPISZ SIĘ POD PETYCJĄ – TUTAJ

Działacze Rot uważają, że jest to skandaliczna sytuacja i należy odwołać prokuratora Młynarczyk, który zwalcza wszelkie przejawy prawdy o ludobójstwie na Wołyniu.

Sprawa dotyczy wpisów pana Antoniego Dąbrowskiego na jednym z portali społecznościowych, w których m.in. krytykował działania kontrowersyjnego ukraińskiego dziennikarza – Ihora Isajewa. Prokuratura miała uznać wpisy za tzw. „mowę nienawiści”, obrażanie narodu ukraińskiego i mieszkających w Polsce Ukraińców.

PODPISZ SIĘ POD PETYCJĄ – TUTAJ

CZYTAJ TAKŻE:

Polscy strażacy lecą do Libanu. ,,Najlepsi z najlepszych”

Ziobro zapowiedział projekt zaostrzający kary za przestępstwa seksualne

[WYDARZENIE] Ks. Roman Kneblewski w Warszawie o swojej najnowszej książce

Isajew – człowiek nieprzychylny Polsce i Polakom

Przypomnijmy, że Isajew znany jest m.in. z nazywania Marszu Żołnierzy Wyklętych marszem „faszystów”. Nie spodobało mu także się słowo „honor” w polskim paszporcie i publicznie nawoływał do jego usunięcia, argumentując, że słowo to razi ukraińską wrażliwość. Isajew wielokrotnie krytykował politykę rządu polskiego ws. ludobójstwa na Wołyniu. Jego zdaniem Polacy kreują ofiary ludobójstwa na męczenników, zaś polskie postulaty dotyczące ich upamiętnienia uważa za przejaw ukrainofobii. Według dziennikarza strona polska w kwestii Wołynia dopuszcza się manipulacji.

W listopadzie 2019 roku Isajew wspólnie z grupą polskich i ukraińskich działaczy odwiedził Werchratę na Podkarpaciu, gdzie kilka lat temu doszło do zniszczenia dwóch obiektów ku czci UPA. W miejscu jednego ze zniszczonych pomników postawili kozacki krzyż z tryzubem. Ponadto polska część tej grupy, w skład której wchodzili w rzeczywistości głównie działacze mniejszości ukraińskiej, wezwała do odnowienia nie tylko zniszczonych mogił, ale także pomników UPA w Polsce. Uczyniono to odwiedzając pobliską górę Monastyr, gdzie znajduje się zbiorowy grób kilkudziesięciu członków OUN-UPA zabitych w 1945 roku przez NKWD. Obecny był tam także Isajew, który sfotografował się przy obiekcie ku czci UPA wspólnie z szefem Związku Ukraińców w Polsce, Piotrem Tymą.

Sprawą Pana Antoniego Dąbrowskiego zajmuje się prokurator Maciej Młynarczyk, znany z innych spraw dotyczących tzw. „mowy nienawiści”. Co ciekawe, w innym postępowaniu prok. Młynarczyk powołał się na kontrowersyjny raport Związku Ukraińców w Polsce „Mniejszość ukraińska i imigranci z Ukrainy w Polsce. Analiza dyskursu”, przygotowany za pieniądze założonej przez George’a Sorosa Fundacji im. Stefana Batorego, według którego tylko w ciągu roku „o ponad 50% zwiększyła się liczba negatywnie nacechowanych wypowiedzi na temat Ukraińców w polskich mediach społecznościowych”.

Roty Niepodległości apelują o jego odwołanie.

PODPISZ SIĘ POD PETYCJĄ – TUTAJ

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY