Prezydent Andrzej Duda ocenił obecną sytuację epidemiczną: “Zachęcam do noszenia maseczek”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Urzędujący prezydent Andrzej Duda ocenił stan i rozwój epidemii na obszarze Polski. Polityk zaznaczył, iż w obrębie kraju występuje kilka groźnych ognisk. Warto nadmienić, iż od tygodnia krzywa zachorowań niebezpiecznie wzrosła. Zagrożenie okazało się poważne do tego stopnia, iż minister zdrowia Łukasz Szumowski postanowił chwilowo przerwać swój urlop, aby wysłuchać opinii współpracowników w kontekście epidemicznej sytuacji. Profesor Szumowski podobnie do urzędującego prezydenta zauważył, iż pandemia skupia się przede wszystkim w ogniskach, a nie na ulicach. Głowa państwa zaapelowała do Polaków o noszenie maseczek oraz dbałość o własne bezpieczeństwo.

Prezydent Andrzej Duda odniósł się do bieżącej sytuacji w kontekście pandemii COVID-19.

Andrzej Duda apeluje, by Polacy zachowali bezpieczeństwo

Obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda został zapytany przez dziennikarzy o ocenę bieżącej sytuacji w związku z zagrożeniem, jakie niesie ze sobą pandemia koronawirusa:-Są prowadzone bardzo intensywne testy, żeby w jak największym stopniu to zagrożenie wyeliminować. W związku z tym, że 35 tysięcy jest realizowanych dziennie, mamy tych przypadków wykrywanych koronawirusa dużo. Ale jest to systemowo, w bardzo programowy sposób prowadzona walka z epidemią i mam nadzieję, że dzięki temu liczba zachorowań będzie w efekcie mniejsza- stwierdził PAD.

Jeden z dziennikarzy z przekąsem pytał prezydenta o jego spotkania z wyborcami, gdzie dystans społeczny był w praktyce niemożliwy:-Jesteśmy póki co na otwartej przestrzeni, na wolnym powietrzu. Oczywiście apeluję o zachowanie dystansu i jeśli ktoś może, to zachęcam także do noszenia maseczek. Natomiast nie każdy lubi, nie każdy może, a jesteśmy na wolnym powietrzu- podkreślił.

Dziennikarze dopytywali również o sformułowanie Mateusza Morawieckiego, który w przededniu wyborów prezydenckich 2020 sugerował, iż sytuacja epidemiczna została w Polsce całkowicie opanowana:- Radzimy sobie z tym problemem, mamy wypracowane metody i zachorowań w Polsce w czasie epidemii było znacznie mniej niż w innych krajach- odpowiedział.

Onet

Czytaj także: Premier Mateusz Morawiecki kreśli plan rekonstrukcji rządu

Czytaj także: Leszek Miller nie weźmie udziału w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy

Czytaj także: Bohaterski czyn Polaka zagranicą

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY