REKLAMA

Aktywizacja pierwszych bonów turystycznych. Wydano ich ponad 100 tysięcy

REKLAMA

Od pierwszego sierpnia Polacy mogli zgłosić się po pierwsze bony turystyczne. ZUS poinformował, że aktywizowano ich od soboty ponad 140 tysięcy. Na każde dziecko przysługuje 500 złotych. Rząd zatwierdził program do 2022 roku.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował na Twitterze, że od pierwszego sierpnia, gdy zaczął obowiązywać wprowadzony niedawno program „Bon Turystyczny” wydano ponad 140 tysięcy takich pakietów socjalnych. Rodzic na każde dziecko może otrzymać jednorazowo 500 złotych. Natomiast za osobę niepełnosprawną przysługuje, aż 1000 złotych. Do tej pory na rządowy program wydano 122 miliony złotych.

Zobacz także: Bosak o profanacji figury Chrystusa: „Aktywiści LGBT prowokują katolików” [WIDEO]

Ponadto do tej pory dokonano 2,2 tysiące płatności za kwotę 1,77 mln złotych. Ministerstwo Rozwoju zatwierdziło również 8111 podmiotów turystycznych, u których można płacić bonami.

https://twitter.com/zus_pl/status/1289927087520993280

Realizacja bonu turystycznego odbywa się przez platformę PUE ZUS. Od 1 sierpnia bon mogą aktywować rodzice dzieci do 18 lat. Wystarczy, że po wejściu na PUE uzupełnią oni dane kontaktowe. Następnie aktywują bon i otrzymają kod, za pomocą którego będą mogli płacić pomiotom turystycznym. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym SMS-em.

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne w Polsce. Bon jest ważny do końca marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani na inne środki płatnicze.

interia/pap

REKLAMA

Komentarze