Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda spotkali się w pałacu prezydenckim. Panowie rozmawiali o przyszłości Polski oraz obchodach rocznicy powstania warszawskiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Włodarz Warszawy Rafał Trzaskowski oraz urzędujący prezydent Andrzej Duda spotkali się w pałacu prezydenckim. Rozmowa miała charakter tajny i odbyła się w cztery oczy. Byli oponenci w walce o urząd prezydenta RP byli ukontentowani jej rezultatami. Jak relacjonują sami zainteresowani, dyskusja dotyczyła ważnych dla Polski spraw oraz przyszłości naszego kraju. Nie dowiedzieliśmy się natomiast o szczegółowych kwestiach poruszanych przez polityków. Znamy jednak zarys dzisiejszego wydarzenia. Jak donosi urzędujący prezydent dyskusja miała spokojny charakter.

Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski spotkali się w pałacu prezydenckim. Byli oponenci w walce o urząd prezydenta RP uścisnęli sobie dłoń.

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski rozmawiali o przyszłości naszego kraju

Andrzej Duda był wyraźnie zadowolony po spotkaniu z prezydentem Warszawy:- Cieszę się, że się spotkaliśmy. Mówiliśmy o wielu sprawach merytorycznych. To było spokojne spotkania- relacjonował ponownie wybrany prezydent.

Obecnie urzędujący prezydent wyraził głębokie ubolewanie, iż spotkanie nie odbyło się zaraz po podaniu sondażowych wyników przez Państwową Komisję Wyborczą:- Chciałem, by tamto spotkanie miało charakter symbolu i stało się polską tradycją. Pragnę, aby całe społeczeństwo, wyborcy widzieli, że można sobie normalnie podać dłoń, a przecież tyle jest różnych konfliktów na tle politycznym w rodzinach, wśród przyjaciół, znajomych, ale trzeba robić wszystko, aby je zasypać- zaznaczył.

Głowa państwa uchyliła rąbka tajemnicy w kontekście podejmowanych tematów:-To była spokojna rozmowa, gdzie mówiliśmy też o przyszłości Polski, o tym, jak chcemy, by Polska nadal się rozwijała, jak chcemy, by była realizowana polityka- podkreślił.

Rafał Trzaskowski także pokrótce nakreślił schemat tej dysputy:-Na pewno się w wielu kwestiach różnimy, ale ważne, żeby rozmawiać w sposób merytoryczny. Powiedziałem, jakie jest moje zdanie na temat wyborów. Pan prezydent miał inne zapatrywanie. Rozmowa była w cztery oczy, więc była bardzo szczera- zakomunikował polityk PO.

Wirtualna Polska

Czytaj także:Skandal! Brytyjski rząd popiera restytucję mienia żydowskiego w Polsce?

Czytaj także: Krzysztof Bosak zabrał głos ws. nieprzyznania sześciu polskim miastom środków unijnych

Czytaj także: Radosław Sikorski nie weźmie udziału w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY