Sławomir Broniarz uderza w rząd w kontekście ewentualnego powrotu do szkół: “Mało poważne podejście”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz krytycznie odniósł się do kwestii chaosu, jaki według niego panuje w kontekście ustalenia ewentualnego terminu powrotu dzieci i młodzieży do placówek edukacyjnych. Lider ZNP twierdzi, że szafowanie sprzecznymi komunikatami oraz utrzymywanie w niepewności rodziców jak i uczniów nie jest dobrym rozwiązaniem. Broniarz odniósł się także do bieżącej sytuacji jeśli chodzi o pandemię COVID-19.

Sławomir Broniarz ostro zaatakował rząd ws. wytycznych dotyczących powrotu do szkół.

Lider ZNP krytycznie o poczynaniach rządu

Szef ZNP krytycznie odniósł się do działania ws. powrotu do szkół:- Komunikat, że na tydzień lub dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego podamy wytyczne dotyczące organizacji procesu nauczania w nowym roku szkolnym, jest mało poważny i dowodzi tego, że, niestety jesteśmy w atmosferze chaosu i takiego bałaganu. Wbrew obiegowej opinii od mniej więcej połowy sierpnia, to już ruszają prace intensywnie związane z inauguracją nowego roku szkolnego. Ważne jest ułożenie planu, rozkładu zajęć oraz remont poszczególnych sal, aby uczniowie mogli czuć się komfortowo w klasach- twierdzi Broniarz.

Sławomir Broniarz zaznaczył, że informacje płynące ze strony rządu powinny być spójne oraz możliwe jednoznaczne:- Dyrektorzy oczekują twardych konkretnych wytycznych, które nie będą pozostawiały cienia wątpliwości, a jednocześnie nie będą przerzucały odpowiedzialności za oceną ryzyka na dyrektora, który nie jest specjalistą od branży epidemiologicznej. Mamy do czynienia ze zdrowiem oraz życiem uczniów, ale także nauczycieli czy rodziców. Ale z drugiej strony zwracamy uwagę, że konsekwencją takiego dramatycznego kroku, jakim będzie na przykład zamknięcie szkoły, jest odpowiedź na pytanie, czy rodzice tych uczniów będą mieli prawo do zasiłku- Zaznacza lider ZNP.

Według Broniarza niedopuszczalnym jest zamknięcie jedynie części szkoły w wypadku zarażenia się ucznia COVID-19. Szef ZNP twierdzi, iż w takim wypadku należy niezwłocznie zamknąć całą placówkę.

Wprost

Czytaj także: Trzaskowski:” Chcę uniknąć awantury politycznej w sprawie ulicy Lecha Kaczyńskiego

Czytaj także: Jest oficjalna kandydatka na stanowisko Bodnara

Czytaj także: Premier Morawiecki ostro o zbezczeszczeniu figurki Jezusa

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY