Problemy Poczty Polskiej. Zgubiła udziały w spółce Skarbu Państwa!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. TT/@PocztaPolska

Ogromne problemy czekają Pocztę Polską. Poinformowała ona, że zagubiła dokumenty w których znajdowały się udziały Skarbu Państwa. Właściciel ma prawo dowiedzieć się co stało się z jego dokumentem oraz złożyć zażalenie. Zarząd Poczty Polskiej zwolnił już osoby odpowiedzialne za utratę ważnej przesyłki.

Blisko dwa lata temu stwierdzono zniknięcie dokumentów zawierających akcje spółki Skarbu Państwa, Poczty Polskiej. 22. lipca w Monitorze Sądowym i Gospodarczym zamieszczono wpis, informujący o tym zdarzeniu – “Działając na podstawie § 8a ust. 3 Statutu Spółki Akcyjnej Poczta Polska z siedzibą w Warszawie (“Spółka”), Zarząd Spółki niniejszym informuje, iż powziął informację o utraceniu odcinka zbiorowego akcji, inkorporującego wszystkie akcje w kapitale zakładowym Spółki należące do Skarbu Państwa, jedynego akcjonariusza Spółki, o numerach A 00000000001 – A 00077414000 (“Odcinek Zbiorowy Akcji”)” – czytamy w oświadczeniu.

Zobacz także: Waldemar Kraska: Opracowujemy strategię na czas II fazy epidemii

Sprawa wyszła na jaw po tym jak stanowisko Prezesa Zarządu Poczty Polskiej otrzymał były wiceminister obrony narodowej Tadeusz Zdzikot. Polecił on, aby przeprowadzić kontrolę w spółce. Ustalono, że odcinek zbiorowy akcji znajdował się w sejfie prezesa zarządu Poczty Polskiej S.A. w biurowcu przy ul. Rodziny Hiszpańskich, naprzeciwko Galerii Mokotów. Przyczyn zniknięcia dokumentów jak dotychczas nie ustalono.

Biuro prasowe Poczty informuje natomiast o zwolnieniu osób odpowiedzialnych za zabezpieczenie i przechowywanie tego dokumentu – “Z uwagi na to, iż sprawa dotyczy lat 2010-2018, a osoby odpowiedzialne za zabezpieczenie i należyte przechowywane tego dokumentu już nie pracują w Poczcie Polskiej S.A., czynności kontrolne nie doprowadziły do jej wyjaśnienia” – opisuje portal warszawa.wyborcza.pl

Niestety jedynym rozwiązaniem tego problemu jest umorzenie akcji i wystawienie duplikatu odcinka zbiorowego. Biuro prasowe PP poinformowało, że publikacja w mediach jest jednym z etapów tego procesu.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY