Spięcie między posłami na antenie TVP: “Jest Pan bardzo cyniczny”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ostatnimi czasy w mediach bardzo głośna stała się sprawa Sławomira Nowaka. Była minister transportu w rządzie PO- PSL został tymczasowo aresztowany. Zarzuty wobec niego wysuwane to m.in. przyjmowanie oraz żądanie korzyści majątkowych, przewodzenie zorganizowanej grupie przestępczej. Nad sytuacją kontrowersyjnego przedsiębiorcy w programie” Gość Wiadomości” pochylili się polscy posłowie. Do ostrej wymiany zdań doszło między Radosławem Foglem, a Jarosławem Urbanikiem. Parlamentarzyście reprezentowali Zjednoczoną Prawicę oraz Koalicję Obywatelską.

Do ostrej polemiki doszło w programie” Gość wiadomości”. Prowadziła go Danuta Holecka. Panowie posprzeczali się o sprawę Sławomira Nowaka. Podczas rozmowy doszło do przepychanki słownej.

Jarosław Urbaniak zaatakował prokuraturę Zbigniewa Ziobro

Seria wyostrzonych sformułowań rozpoczęła się od niepochlebnej recenzji, jaką dla prokuratury pod zwierzchnictwem Zbigniewa Ziobro przygotował Jarosław Urbaniak:- Prokuratura Ziobry jest skompromitowana, oni podejmują decyzje zawsze polityczne. Możemy podawać tysiące przykładów- stwierdził dobitnie.

Do ofensywy szybko przeszedł Radosław Fogiel:- Panie pośle, pan mi zarzuca, że robię sobie żarty. Ja bym bardzo chętnie rozmawiał poważnie, ale pan nie jest poważny. Oburza się pan o to, że o areszt wnosi prokuratura. A kro ma wnosić, obrona ma wnosić o tymczasowy areszt? Bądźmy poważni- skonkludował.

Fogiel w dalszej części rozmowy pokpiwał z wypowiedzi przedstawicieli PO dotyczących Sławomira Nowaka:- Ustalcie może państwo między sobą w Platformie Obywatelskiej linię obrony Sławomira Nowaka, bo jeszcze jeden czy dwa dni temu posłanka Barbara Nowacka twierdziła, że są to reperkusje za zaangażowanie w kampanię Rafała Trzaskowskiego, i że ma to związek z wynikiem. Jeżeliby iść tą drogą, to jest to chyba zemsta za to, że Rafał Trzaskowski przegrał. Komu zależy na ukaraniu winnych? Chyba kierownictwu PO. Jak mamy iść w absurdy, to proszę bardzo, na całego- prowokował poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Fogiel posunął się nawet do stwierdzenia, że Nowak był” złotym dzieckiem Donalda Tuska”. Na to Urbaniak nie pozostał mu dłużny:- Kto jak kto, ale poseł Fogiel o złotych dzieciach partii to nie powinien chyba mówić. Pan jest wzorcowym, złotym dzieckiem PIS-u – stwierdził.

Poseł PiS ripostował, że jest jedynie skromnym posłem dlatego radziłby Urbaniakowi ugryźć się w język:- Jest Pan bardzo cyniczny- zareagował na te słowa Poseł KO.

Wprost

Czytaj także: Małgorzata Kidawa Błońska krytykuje Władysława Kosiniaka Kamysza

Czytaj także: Rafał Ziemkiewicz uderza w GW

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY