Trzaskowski zapowiada zmiany w Platformie. Powstanie ruch społeczny. Znamy jego nazwę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jeśli nie chcecie zapisać się do partii stwórzmy ruch obywatelski, który będzie bronić społeczeństwa obywatelskiego i niezależnych instytucji. Jestem gotów do rozmowy absolutnie z każdym. W sierpniu spotkamy się razem na 40-leciu “Solidarności” – powiedział Rafał Trzaskowski w Gdyni.

Były kandydat KO na prezydenta zapewnił, że proces tworzenia ruchu zakończy się zjazdem założycielskim 5 września. Jego pierwszym zadaniem ma być tworzenie i zbieranie podpisów pod obywatelskimi projektami ustaw. Prawdopodobna nazwa to Nowa Solidarność. Te słowa przewijały się wielokrotnie w przemówieniach obecnych w Gdyni polityków.

CZYTAJ TAKŻE: Banderowcy chcieli go zabić na Wołyniu. Teraz zajmie się nim Prokuratura. Chodzi o „mowę nienawiści”

Nowa Solidarność

Rafał Trzaskowski zapewnił, że obok nowego ruchu równolegle będzie zmieniała się formuła Platformy Obywatelskiej.

– To nie jest koniec. To jest początek drogi – zapewnił szef PO Borys Budka. – Mamy wielkie zadanie do wykonania. Jestem tu po to, by prosić, abyśmy dalej byli razem, budowali Nową Solidarność, wykorzystali potencjał milionów Polek i Polaków – wyjaśnił.

– Niech kampania Rafała Trzaskowskiego stanie się symbolem tego, że musimy podawać rękę drugiej osobie. Bez względu na to po jakiej stronie sporu politycznego stoi, jakie wartości wyznaje. Wszyscy jesteśmy po jasnej stronie mocy. To powinno nas wyróżniać – zaznaczył Budka.

– Dziś potrzeba czegoś więcej. Potrzeba wsparcia obywatelskiego. W tym miejscu w kolebce “Solidarności” i Platformy Obywatelskiej chcę wam obiecać nową energię, nową Platformę, Nową Solidarność, w której każdy znajdzie miejsce – mówił.

CZYTAJ TAKŻE: Marsz Powstania Warszawskiego 2020

– Chcę was zapewnić o wielkiej otwartości. My politycy zrozumieliśmy, żeby budować nowoczesną wspólnotę, trzeba wykraczać poza partyjne gabinety. Przed wami symbol zmiany, Rafał Trzaskowski – zakończył swoje wystąpienie.

ONET.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY