Jednak nie Narodowy! Nagły zwrot w sprawie miejsca zaprzysiężenia Andrzeja Dudy!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Media Narodowe

Okazuje się, że wbrew medialnym spekulacjom, to nie Stadion Narodowy będzie miejscem zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy. Pogłoski zdementowała, w swoim oświadczeniu marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Stadion Narodowy był już niejednokrotnie podawany jako prawdopodobne miejscu zgromadzeń, o charakterze stricte politycznym. Wszelkie wątpliwości zostały jednak dziś rozwiane. Znamy już konkretną datę, miejsce prezydenckiego zaprzysiężenia. Widowiskowego ślubowanie nie będzie!

Stadion Narodowy nie będzie miejscem zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na kolejną kadencję. Medialne plotki i spekulacje zostały więc ucięte.

Marszałek Witek informuje o szczegółowych ustaleniach w sprawie prezydenckiego zaprzysiężenia

Jednak nie Stadion Narodowy będzie miejscem prezydenckiego zaprzysiężenia. Od kliku dni w obrębie opinii publicznej krążyła plotka, jakoby na tak istotnym dla nas stadionie, miałaby się odbyć inicjacja kolejnej kadencji prezydenta Andrzeja Dudy. Nawet niektórzy prominentni politycy Prawa i Sprawiedliwości podtrzymywali te spekulacje.

Podawano wiele scenariuszy. Jednak ostatecznie żaden z nich nie okazał się prawdziwy. W dobie pandemii COVID-19 niektórzy spekulowali, że zwoływanie Zgromadzenia Narodowego do sali plenarnej może nastręczać pewnych trudności o charakterze proceduralnym oraz sanitarnym. Przypomnijmy, że wedle obowiązujących przepisów, w sali posiedzeń sejmowych wciąż nie może zgromadzić się ustawowa liczba 460 posłów.

Kadencja prezydenta Andrzeja Dudy mija 6 Sierpnia bieżącego roku. Przypomnijmy, że kilka dni temu został on wybrany na reelekcję. Urzędująca głowa państwa uzyskała, wówczas 51,03% poparcia. Natomiast oponent Andrzeja Dudy Rafał Trzaskowski 48,97 procenta głosów.

Zasady zaprzysiężenia są jasne. Prezydent musi złożyć ślubowanie, w ciągu 7 dni po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw uchwały o stwierdzeniu ważności wyborów przez SN. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wydała dziś, w tej sprawie specjalny komunikat.

Zwołała ona Zgromadzenie Narodowe do sali posiedzeń na 6 Sierpnia na godzinę 10.00. Przypomnijmy, że Zgromadzenie Narodowe to wszyscy posłowie i senatorowie. Liczba wszystkich parlamentarzystów będzie wynosić zatem 560.

Co warte nadmienienia obecnie para prezydencka odbywa kilkudniowy urlop na Półwyspie Helskim. Według medialnych informacji chciała ona odpocząć po bardzo intensywnej kampanii wyborczej.

Wirtualna Polska

Czytaj także: Powstał komitet przeciwko Konwencji Stambulskiej

Czytaj także: Zatrzymany/ Zatrzymana w związku z napadem na działaczy Fundacji Pro

Czytaj także: George Soros przekazuje OLBRZYMIĄ kwotę na przywrócenie” równości rasowej”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY