REKLAMA

George Soros przekazuje OLBRZYMIĄ kwotę na przywrócenie „równości rasowej”

REKLAMA

George Soros i jego fundacja przekaże 150 milionów dolarów w ciągu pięciu lat, organizacjom Afroamerykanów celem przywrócenie „równości rasowej” w Stanach Zjednoczonych.

George Soros wyciągnął książeczkę czekową, by wesprzeć mocniej tym razem „postępowych antyrasistów”. Open Society Foundation, grupa założona przez tego miliardera, ogłosiła na swojej stronie internetowej, że zainwestuje 220 milionów dolarów w „sprawiedliwość rasową”, z czego 150 bezpośrednio do organizacji.

CZYTAJ TAKŻE: Platforma Obywatelska jak kameleon? Budka: „Partyjne logo to kwestia wtórna”

Soros ingeruje

70 milionów dolarów trafi do władz lokalnych i gmin na podjęcie „szybszych działań na rzecz sprawiedliwości rasowej”.

Prezes Open Society Foundation Patrick Gaspard mówił nawet o „wsparciu transformacji”. „Jesteśmy zaszczyceni, że możemy kontynuować wsparcie walki o prawa, godność i sprawiedliwość uciśnionych ludzi na całym świecie, zainicjowaną przez naszego założyciela George’a Sorosa” – dodał.

CZYTAJ TAKŻE: PIS odrzucił kandydaturę księdza Isakowicza Zaleskiego! Krzysztof Bosak komentuje

Działanie „Otwartego społeczeństwa” ma charakter globalny. Przypomnijmy, że w Europie Soros, dzięki swoim wpływom w Europejskim Trybunale Praw Człowieka „wspomógł” np. wprowadzenie małżeństw homoseksualnych w Austrii, Grecji i we Włoszech. W Polsce wspiera np. aborcję.

NCZAS

REKLAMA

Komentarze