Tajemnicze spotkanie Kurskiego i Zybertowicza. O czym dyskutowali panowie?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Według najświeższych informacji doszło dziś do nieformalnego spotkania w gabinecie wicemarszałka Sejmu, a zarazem szefa klub PiS- Ryszarda Terleckiego. Poruszone na spotkaniu tematy są póki co owiane nutą tajemnicy. Reporterom nie udało się dociec, jakie merytoryczne aspekty podnoszono za zamkniętymi drzwiami.

Dziś doszło do nietypowego spotkania szeroko rozumianego środowiska Prawa i Sprawiedliwości. Niestety dziennikarzom nie udało się poznać żadnych konkretnych ustalań, jakie potencjalnie mogły zapaść w gabinecie Ryszarda Terleckiego.

Tajna narada środowiska władzy

Według ustaleń jednej z telewizyjnych stacji do spotkania doszło w gabinecie wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego. Niewiele wiadomo o dyskutowanych wątkach. Wiadomo jednak, że uczestnikami wydarzenia byli poplecznicy bądź aktywni działacze obozu Zjednoczonej Prawicy.

Uczestnikiem spotkania był członek zarządu TVP Jacek Kursk. Udział wziął w nim także prof. Andrzej Zybertowicz-doradca prezydenta Andrzeja Dudy. Ponadto przy jednym stole pojawiły się inne ważne dla obozu władzy postaci m.in. Jacek Sasin czy Maciej Łopiński. Swą obecnością gości zaszczycił także były szef Centrum Analiz Strategicznych Waldemar Paruch.

W anegdotyczny sposób rąbka tajemnicy uchylił znany ze swojego poczucia humoru prof. Andrzej Zybertowicz:- To spotkanie, na którym rozważamy, jak zrobić, żeby w Polsce było dwa razy więcej miłości, niż jest- odpowiedział doradca prezydenta Dudy. Dodał także, że” Trzeba po prostu przestać mówić bzdury”. Apelował o większe zaufanie między ludźmi.

Jacek Kurski pytany przez dziennikarzy, także nie udzielił szczegółowych informacji:- Bardzo ciekawa wymiana myśli, wrażeń ze światem naukowo-akademickim- stwierdził były polityk PIS. Na pytanie o pluralizm w TVP Kurski odpowiedział, że Telewizja Polska przyczyniła się znacząco do rozwoju pluralizmu medialnego.

O całej sprawie na swoim twitterowym profilu poinformował jeden z dziennikarzy TVN Radomir Wit.

Wszyscy eksperci są pośrednio lub bezpośrednio powiązani z obozem rządzącym. Miejmy nadzieję, że wkrótce do opinii publicznej dostaną się informacje tyczące się kulis tegoż spotkania. Wydarzenie skomentował jeden z prominentnych polityków Platformy Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz.

Jak poinformował Jacek Sasin wydarzenie miało charakter prywatny.

Gazeta.pl

Czytaj także: Sejm zdecydował. Bon turystyczny nie obejmie emerytów

Czytaj także: Niemiecka prasa: Merkel ustaliła swojego następcę

Czytaj także: Porozumienie ws. stacjonowania wojsk amerykańskich w Polsce bliskie finalizacji

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY