REKLAMA

Niemiecka prasa: Merkel ustaliła swojego następcę

Niemiecka prasa: Merkel ustaliła swojego następcę

Polska redakcja „Deutsche Welle” informuje dzisiaj o sytuacji politycznej w Niemczech. Angela Merkel zdaniem niemieckich dzienników namaściła już na swojego następcę Markusa Soedera, który jest premierem Bawarii. Dowodem na to ma być jej wizyta w Monachium i wspólne zdjęcie na tle majestatycznej sali, gdzie obraduje rząd bawarski.

REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie stery niemieckich rządów obejmie obecny premier Bawarii Markus Soeder. Niemieckie media huczą, iż kanclerz Angela Merkel swoją wizytą w Monachium oraz udziałem w obradach bawarskiego rządu – co nigdy nie miało dotychczas miejsca, namaściła go na swojego następce. Polityk CSU ma być nowym liderem dla zwaśnionych wewnętrznie stronnictw w partii siostrzanej CDU.

Zobacz także: Jakubiak uderza w liderów Konfederacji: „Stchórzyli”

Zdaniem niemieckich dzienników ponad połowa Niemców uważa bawarskiego lidera CSU oraz premiera tamtejszego landu za idealnego kandydata na swojego przywódcę. Niegdyś mocno krytykujący rządy Merkel, stał się teraz obrońcą pszczół, propagatorem parytetu płci oraz docenia się jego wkład w walce z epidemią koronawirusa.

Kanclerz Niemiec wyraźnie odpowiedziała na insynuacje, że nie wyznacza nikogo na swojego następce. Również sam zainteresowany ma wzbraniać się przed objęciem przywództwa w CDU. Jednakże niemieckie media informują, że jeśli nie zostanie w grudniu wyłoniony nowy przewodniczący CDU to politycy tego ugrupowania wręcz mają go zmusić do objęcia tego stanowiska jako jedyny godny tego urzędu.

Media Narodowe/DW

REKLAMA

Komentarze