Sejm zdecydował. Bon turystyczny nie obejmie emerytów!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Sejm procedował dziś nad poprawkami Senatu dotyczącymi bonu turystycznego. Przyjął większość z nich. Poprawki Senatu koncentrowały się na objęciu świadczeniem wszystkich emerytów i rencistów. Takie rozwiązanie nie spotkało się jednak z uznaniem niższej izby parlamentarnej.

Projekt ustawy dotyczącej bonu turystycznego po rozpatrzeniu senackich poprawek, trafi niebawem na biurko prezydenta. Nowe świadczenie nie będzie przysługiwało jednak emerytom i rencistom.

Bon turystyczny nie dla każdego

Poprawki naniesione przez Senat obejmowały rozszerzenie programu o seniorów oraz rencistów. Ich liczba wyniosła aż 60. Większa ich część, bo 37 została zaaprobowana przez komisję polityki społecznej oraz rodziny.

Sejm postanowił przychylić się do poprawki wicemarszałka Senatu Marii Koc. Wniosek dotyczył objęcia bonem turystycznym dzieci, które nie są beneficjentami programu 500 plus. Sejm poprawkę przyjął.

Warto odnotować, że wsparcie nie będzie przysługiwało rodzinom, w których jeden z rodziców wyjechał za granicę i tam korzysta z socjalnych udogodnień.

Głównym założeniem bonu turystycznego jest walka z gospodarczymi skutkami pandemii COVID-19. Wsparcie będzie wynosiło 500 zł na każde dziecko. Co warte nadmieniania celem świadczenia jest pomoc branży turystycznej. Zapomoga ma ułatwić rodzinom sfinansowanie wakacyjnych wyjazdów. Ponad 6 mln dzieci według wstępnych szacunków, skorzysta z rządowego transferu.

Początkowo projekt zakładał objęcie świadczeniem wyłącznie tych Polaków, którzy pracują na etacie. Bon miał wynosić 1000 zł. Jednak idea takiego przedsięwzięcia szybko upadła.

To kolejny kontrowersyjny pomysł rządu Prawa i Sprawiedliwości. Zobaczymy jak wyborcze rozdawnictwo wpłynie na gospodarczą sytuację naszego kraju.

Money.pl

Czytaj także: Rosyjscy pranksterzy dzwonili także do Macrona i Johnsona

Czytaj także: Międzynarodowe zabójstwo w Lubelskim

Czytaj także: Partia Szymona Hołowni nabiera tempa

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY