Konfederacja chce odwołania ambasador Mosbacher [+VIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke / Fot. Archiwum Mediów Narodowych

Konfederacja podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie jasno postawiła sprawę ambasador USA Georgetty Mosbacher. Po jej ostatnich kontrowersyjnych wpisach w mediach społecznościowych posłowie tego ugrupowania domagają uznania jej przez polskie władze za persona non grata. Domagają się również zmiany amerykańskiego ambasadora, który nie będzie łamach międzynarodowych ustaleń.

Koło poselskie Konfederacji zorganizowało konferencję prasową, podczas której zaprezentowali oni jednoznaczne stanowisko wobec ostatnich wpisów Georgetty Mosbacher w mediach społecznościowych. Skrytykowali oni jawną agitację na rzecz amerykańskich podmiotów w Polsce w tym TVN, którego udziały zostały wykupione przez amerykańską stację Discovery.

Zobacz także: Dziennikarz zerwał współpracę z Wojciechem Cejrowskim. „Każdy ma jakieś granice”

Prezes Ruchu Narodowego przypomniał wypowiedzi ambasador USA, które łamały przepisy międzynarodowe, które mówią o niemieszaniu się personelu dyplomatycznego w sprawy wewnętrzne kraju – “Dzisiaj nadszedł czas, aby uznać panią ambasador za personę non grata. Nie może być tak, że w XXI wieku wobec suwerennego państwa polskiego, wysłannik Stanów Zjednoczonych zachowuje się jak w rosyjski ambasador Replin wobec polskich władców i posłów. Wzywamy rząd do zdecydowanej reakcji w tej sprawie!” – powiedział Robert Winnicki.

https://twitter.com/krzysztofbosak/status/1283319646259576835

Należy przypomnieć ostatni wpis Mosbacher, który atakował byłego Ministra Obrony Antoniego Macierewicza – “W mojej ocenie tego typu dzielące i nienawistne wypowiedzi są okropne i godne pożałowania. Każdy przyzwoity człowiek powinien odrzucić tego rodzaju retorykę!” – pisała.

Wczoraj polityk Konfederacji oraz skarbnik Ruchu Narodowego Michał Wawer powołał się na art. 41 konwencji wiedeńskiej, który sankcjonuje pracę wykonywaną przez ambasadorów – “Georgette Mosbacher złamała ten przepis już tyle razy, że najwyższy czas ogłosić ją persona non grata i poprosić rząd USA o wyznaczenie nowego ambasadora” – napisał.

Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY