Produkcja szczepionki na COVID-19 ruszy do końca wakacji – zapowiada Biały Dom

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Amerykańscy urzędnicy odpowiedzialni za ochronę zdrowia oraz producenci leków spodziewają się, że pod koniec tegorocznego lata zacznie się produkcja szczepionki na koronawirusa – poinformował urzędnik administracji Donalda Trumpa.

USA zamierzają dostarczyć 300 mln dawek szczepionki przeciwko COVID-19 do początku 2021 roku. Prace są już w toku, chociaż nie ma pewności, czy i która ze szczepionek zadziała – powiedział starszy urzędnik administracji Trumpa w czasie poniedziałkowej konferencji. Poinformował, że już jest kupowany niezbędny sprzęt, organizowane są zakłady produkcyjne, a w niektórych przypadkach nabywane są surowce.

Z wypowiedzi urzędnika, cytowanego przez CNBC, wynika, że proces produkcji szczepionki ma się rozpocząć za cztery do sześciu tygodni, a na pewno ruszy do końca lata. Jeśli skuteczna substancja zostanie wynaleziona, ma zostać od razu wprowadzona na rynek.

Administracja Donalda Trumpa wybrała cztery potencjalne szczepionki, ale lista ta może zostać rozszerzona. Na liście znajdują się produkty firm biotechnologicznych Moderna oraz Johnson & Johnson. Oczekuje się, że obie firmy rozpoczną ostatnie stadia badań nad potencjalnymi szczepionkami do końca tego miesiąca.

Zobacz także: Dziennikarz zerwał współpracę z Wojciechem Cejrowskim. „Każdy ma jakieś granice”

źródło: CNBC, businessinsider.com.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY