Nergal kolejny raz stanie przed Sądem. Chodzi o znieważenie symboli narodowych oraz religijnych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Redaktor Anna Mandrela w programie Kościół Naród Państwo, przedstawiła sprawę wokalisty zespołu Behemoth: Adama Darskiego. Nergal po raz kolejny stanął przed sądem, jest oskarżony o znieważenie symboli religijnych.

Adam Darski znany inaczej jako Nergal z zespołu Behemoth, kolejny raz stanął przed obliczem Sądu. Został oskarżony o znieważenie godła państwowego oraz symboli religijnych. Oskarżony nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Jak tłumaczy, jego celem było rozbawienie pewnego środowiska kobiet, z okazji dnia kobiet. Darski twierdzi, że jako artysta, powinien mieć prawo do wyrażania swojej opinii. Uznał Państwo Polskie za kraj nietolerancyjny, uniemożliwiający swobodne poruszanie kwestii światopoglądowych.

Zobacz także: Janusz Korwin-Mikke ujawnia skandal: „Są siły w Pis’ie chcące przegranej JE Andrzeja Dudy” [WIDEO]

“Czuję się zaszczuty, czuję się atakowany przez polityków, którzy chcą zbić kapitał na mojej osobie”- przyznał oskarżony. Twierdzi on, że rodzaj muzyki jaki prezentuje jest od samego początku kontrowersyjny pod względem religijnym. On jako artysta powinien mieć możliwość wyrażania swojej sztuki. Jak sam przyznał: “W moich dziełach, informuję o możliwości urażenia uczuć religijnych. Jak ktoś niechce, nie musi tego słuchać, oglądać”. Zapraszamy do obejrzenia całości programu.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY