REKLAMA

Janusz Korwin-Mikke ujawnia skandal: „Są siły w PiS chcące przegranej Andrzeja Dudy” [WIDEO]

Janusz Korwin-Mikke ujawnia skandal: „Są siły w PiS chcące przegranej Andrzeja Dudy” [WIDEO]

Gościem telewizji wRealu24 był Janusz Korwin-Mikke. Tematem rozmowy była aktualna sytuacja polityczna w kraju. Poseł Konfederacji podkreślił stanowisko jakie przyjęła formacja, polegające na neutralności wobec poparcia kandydatów w drugiej turze wyborów.

REKLAMA

„Jestem dumny, że Konfederacja nie dała się kupić, mieliśmy wiele propozycji”- Powiedział Mikke. Poseł stwierdził, że w przybliżeniu 40% elektoratu Bosaka nie pójdzie zagłosować, lub odda nieważny głos. Jeśli chodzi o reszte: „Podejrzewam, że po ok. 30% wyborców wybierze Dude oraz Trzaskowskiego”. Korwin zwrócił uwagę na sprawę ułaskawienia pedofila przez JE Andrzeja Dudę. Poseł stwierdził, że prezydent mógł go ułaskawić po wyborach aby nie tracić cennych procentów w 2 turze wyborów. Reasumując stwierdził, że w samym PiS’ie są siły chcące pozbawienia piastowania urzędu przez obecnego prezydenta.

Zobacz także: WYBORY 2020: Dziś II tura wyborów prezydenckich. Jakie godziny otwarcia lokali? Kiedy oficjalne wyniki?

Czy Kaczyński chce by Duda przegrał?

Według posła, Kaczyński mógłby chcieć przegranej Andrzeja Dudy z dwóch powodów. Pierwszym powodem miałaby być destabilizacja oraz rozpad PiSu z powodu braku mobilizacji do walki z prezydentem. Drugi powód miałby być ciekawszy, ponieważ chodzą słuchy, że JE Duda jest skonfliktowany z rządem. „Siły w Pis’ie chcące przegranej obecnego prezydenta, obawiają się, że ewentualna wygrana Dudy oznacza mszczenie się na tle narastającego konfilktu wewnątrz Zjednoczonej Prawicy”- powiedział Mikke. Całość wywiadu poniżej.

Zobacz także: Francja: Chciała przyjmować imigrantów. Padła ofiarą włamania podczas relacji na żywo [+VIDEO]

REKLAMA

Komentarze