Donald Tusk ostro uderza w PIS:” Król Europy” wbił szpile na Twitterze

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikimedia Commons/Adrian Grycuk

Donald Tusk ostatnimi czasy bardzo mocno udziela się w mediach społecznościowych. Tym razem postanowił przywołać pamiętne słowa Władysława Bartoszewskiego w kontekście rządów Prawa i Sprawiedliwości. To nie pierwszy kampanijny atak byłego premiera. Widać, że w końcówce kampanii próbuje on dołożyć cegiełkę do sukcesu swojego protegowanego.

Były przewodniczący Rady Europy nie odpuszcza! Tym razem powołał się na słowa nieżyjącego już Władysława Bartoszewskiego.

Tusk ostro uderza w PIS

Kampania zmierza ku końcowi. Były szef Rady Europejskiej Donald Tusk, w ostatnim czasie zamieszcza na swoim twitterowym profilu kąśliwe komentarze dotyczące obozu Zjednoczonej Prawicy.

Szerokim echem w mediach odbił się jego wpis z propozycją wspólnego spaceru skierowaną w stronę Jarosława Kaczyńskiego. Oczywiście wpis miał raczej charakter czysto retoryczny, bo trudno sobie wyobrazić, aby dwaj najwięksi polityczni rywale mogliby zamienić ze sobą chociażby słowo.

https://twitter.com/donaldtusk/status/1279374739774078976?s=20

Tym razem Donald Tusk przywołał słowa świętej pamięci Władysława Bartoszewskiego. Byłego ministra i sympatyka Platformy Obywatelskiej znanego z ostrego recenzowania Prawa i Sprawiedliwości.

Tusk ostro zaatakował obóz Prawa i Sprawiedliwości powołując się na słowa Władysława Bartoszewskiego. W jednym z wywiadów podkreślił natomiast, iż nachodzące wybory będą miały kolosalną stawkę. Gorąco kibicuje on Rafałowi Trzaskowskiemu, ale nie zamierza czynnie zaangażować się w jego wyborczą kampanię. Tusk dodał, iż jego zdaniem” polityczna emerytura” Jarosława Kaczyńskiego byłaby dla Polski dobrym rozwiązaniem.

Do drugiej tury wyborów prezydenckich pozostało zaledwie 6 dni. Kandydaci nie staną jednak do wspólnej debaty. Andrzej Duda będzie odpowiadał na pytania Polaków w miejscowości Końskie. Natomiast jego rywal Rafał Trzaskowski organizuje w Lesznie tzw” Arenę Prezydencką”, podczas której dziennikarze z różnych stacji będą mieli możliwość zadawania mu pytań w kontekście bieżącej sytuacji politycznej. Ta kampania jest zdecydowanie najdłuższym wyborczym wyścigiem od czasów transformacji ustrojowej. Brak starcia najważniejszych kandydatów sprawi, iż z pewnością na długo utkwi ona w pamięci milionów Polaków. Dzisiaj Andrzej Duda podpisał projekt nowelizacji konstytucji, który mówi o definitywnym zakazie adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

Twitter

Czytaj także: Bez maseczek i w tłumie. W Mediolanie i Rzymie kwitnie życie nocne

Czytaj także: Rozbito grupę przestępczą wyłudzającą VAT

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY