Ankietowani Polacy niemal jednomyślni” Tak” dla debaty,” Nie” dla starcia w TVP

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Kampania wyborcza zmierza do końca. Ciągle nie wiemy gdzie i kiedy odbędzie się finałowa debata między Rafałem Trzaskowskim, a obecnie urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą. Polacy są sceptycznie nastawienie do możliwości starcia głównych kandydatów w Telewizji Polskiej. Niemal jednomyślnie orzekli jednak iż sama debata powinna się odbyć.

Polacy pozytywnie zareagowali na pomysł zorganizowania przedwyborczej debaty. Sprzeciwiają się jednak debacie, którą ma zorganizować TVP.

Polacy zgodni” debata musi się odbyć”

Badanie pracowni SW Research przeprowadzone na zlecenie portalu rp.pl ukazało, że aż 85% ankietowanych uważa, iż przed II turą wyborów prezydenckich powinna odbyć się debata.

Według ankiety 34, 7 procenta pragnie takiego starcia niezależnie od jego formuły. Innego zdania jest kolejne 20,8% badanach twierdzących, że przeprowadzenie debaty powinno pozostać w gestii telewizji komercyjnych. Jeszcze inaczej zapatruje się 17, 1 procenta ankietowanych uważających, że TVP i komercyjne telewizje powinny zorganizować wspólną debatę. Niewielka część pytanych chciałby starcia obu kandydatów jedynie w TVP. Ten odsetek wynosi zaledwie 10, 2 procenta. Jeszcze inną formułę debaty zaproponowało 2,2% zbadanych. Zaledwie 5,7% twierdzi , że taka debata byłaby zbędna. Trochę ponad 9 procent badanych nie ma w tej sprawie zdania.

CZYTAJ TAKŻE: Sprofanowany wizerunek MARYI

Przypomnijmy, że przedwyborcza debata stała się mocno kłopotliwą kwestią. Rafał Trzaskowski zadeklarował, że z przyjemnością zmierzy się z obecnie urzędującym prezydentem na antenie TVN-u, Onetu oraz Wirtualnej Polski. Na starcie organizowane jedynie przez komercyjne media nie chce przystać za to Andrzej Duda. Uważa, że media wspierające Rafała Trzaskowskiego narzucają swoisty dyktat. Adam Bielan rzecznik prasowy sztabu wyborczego Andrzeja Dudy odniósł się dziś do odmowy prezydenta w sprawie wysuwanej przez największe telewizje i internetowe portale propozycji debaty. Według działacza Porozumienia Andrzej Duda będzie miał, w tym czasie aż 4 istotne spotkanie. Prócz tego prezydent będzie gościem programu” Wydarzenia”, emitowanego na antenie stacji Polsat. Sztab Andrzeja Dudy pozytywnie zareagował na zaproszenie do debaty, w TVP. Rafał Trzaskowski natomiast nie podjął jeszcze decyzji czy zamierza wziąć, w niej udział.

Wprost

CZYTAJ TAKŻE: Bąkiewicz konkretnie ws. II tury wyborów

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY