WARTOŚCI EUROPEJSKIE czyli legalizacja “homo-związków” w Czarnogórze

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Czarnogóra została kolejnym krajem europejskim, w którym zalegalizowano homoseksualne “związki partnerskie”. To potwierdzenie wartości europejskich – powiedział premier Dusko Marković.

Głosowanie nad legalizacją homoseksualnych związków partnerskich odbyło się w środę (1.07.2020r. – przyp. red.). Stosunek głosów – 42 ZA, 39 PRZECIW.

ZOBACZ TEŻ: “Rewolucja jeszcze się nie dokonała”. Wiece LGBT w Izraelu.

Legalizacja związków homoseksualnych została przez tamtejszych polityków przyjęta z aplauzem. Prezydent Milo Dukanović napisał na Twitterze, że uchwalenie nowych praw to wielki krok we właściwym kierunku dla społeczeństwa, jego demokratycznej dojrzałości i procesów integracyjnych. Czarnogóra jest o krok bliżej przystąpienia do najbardziej rozwiniętych światowych demokracji.

ZOBACZ TEŻ: Waloński premier oburzony słowami Andrzeja Dudy na temat LGBT.

Działacze LGBT z zadowoleniem przyjęli nową ustawę. Wejdzie ona w życie po roku od jej uchwalenia przez czarnogórski parlament, po sfinalizowaniu przepisów i przeszkoleniu urzędników. Jak mówią sami zainteresowani, nie spodziewali się takiego obrotu spraw.

Czarnogóra stała się obecnie 32. krajem członkowskim Organizacji Narodów Zjednoczonych, który prawnie uznał cywilne związki osób tej samej płci. Jest to kraj mały, liczący jedynie 620000 mieszkańców, jednak tęczowa ofensywa dotarła również tam.

Źródło: DoRzeczy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY