Andrzej Duda nie wystąpi w debacie organizowanej przez TVN. Udzieli wywiadu dla Polsat News

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda nie zamierza brać udziału w debacie organizowanej przez TVN, WP i Onet. Adam Bielan tłumaczy decyzję sztabu wyborczego umówionymi spotkaniami i wywiadem jakiego ma udzielić ubiegający się o reelekcję Duda.

Nie będzie debaty poza telewizją publiczną! Do wyborów pozostało coraz mniej czasu. Wydaje się, że jedynie w TVP może odbyć się starcie obu kandydatów.

Prezydent odmawia Rafałowi Trzaskowskiemu w sprawie debaty!

Adam Bielan odniósł się do sprawy debaty organizowanej przez niepubliczne media:- Pan prezydent uczestniczy w debatach. Wiem, że będzie debata w poniedziałek w Końskich. Wcześniej zaproponowana. To nowy format debaty TVP. W czwartek, gdy jest państwa debata będziemy w województwie Zachodniopomorskim i Lubuskim. Nikt z nami nie ustalał terminu. Nie będziemy przystawać na dyktat mediów- podsumował rzeczniki prasowy sztabu Andrzeja Dudy.

Działacz Porozumienia zadeklarował, iż w tym samym czasie urzędujący prezydent ma cztery ważne spotkania oraz jest umówiony na wywiad dla innej telewizji. Ostatecznie debata nie odbędzie się.

Warto nadmienić, iż ta decyzja nie stanowi żadnego zaskoczenia. Prezydent już kilka dni temu podczas spotkania z wyborcami w Złotowie bardzo sceptycznie odnosił się do pomysłu organizowania przez niekomercyjne telewizje przedwyborczej debaty: – Dlaczego tylko telewizja Pana Rafała Trzaskowskiego ma mieć monopol na debatę?- pytał- Nie będziemy poddawać się dyktatowi medialnemu- dodał stanowczo.

Andrzej Duda wezwał także TVP, TVN oraz Polsat do zorganizowani wspólnej debaty:- Czas już skończyć z tą debatą o debacie. Debata powinna być dla wszystkich, a nie dla wybranych. Uważam, że trzy największe telewizje powinny się porozumieć, zrobić wspólną debatę i doprosić inne media. To skończy debatę o debacie, niepotrzebne spekulacje i wzajemne oskarżenia- napisał na swoim twitterowym profilu urzędujący prezydent.

Andrzej Duda będzie gościem” Wydarzeń” na antenie Polsatu. W ten sposób będzie miał właśnie szansę przekonania niezdecydowanych wyborców. Jedyna debata jaka prawdopodobnie się odbędzie to ta organizowana przez TVP w miejscowości Końskie. Nie wiadomo na pewno czy Rafał Trzaskowski weźmie, w niej udział.

Wirtualna Polska

CZYTAJ TAKŻE: Nowy szef Komitetu bezpieczeństwa państwowego HONKONG

CZYTAJ TAKŻE:Tusk przekonuje Konfederatów

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY