Profesor z Torunia na celowniku LGBT. Jest petycja do rektora uniwersytetu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prof. Wojciech Polak, historyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu został oskarżony o posługiwanie się językiem raniącym homoseksualistów. Do rektora toruńskiej uczelni skierowano petycję, w której mowa m.in. o dehumanizowaniu osób LGBT.

Znany toruński profesor wziął niedawno udział w wiecu poparcia dla Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Na toruńskim rynku mówił między innymi o odrzucaniu przez prezydenta tęczowej ideologii. “Prezydent Duda jest prezydentem Polski stabilnej i normalnej, odrzuca wszelkie niemądre tendencje typu gender i LGBT” – powiedział literalnie prof. Polak.

Te słowa nie spodobały się lokalnym aktywistom ruchu LGBT. W sieci pojawiła się petycja do kończącego swoją kadencję rektora UMK, prof. Andrzeja Tretyna, oraz rektora-elekta, prof. Andrzeja Sokali, z żądaniem wyciągnięcia wobec prof. Polaka konsekwencji. W petycji twierdzi się, jakoby słowa historyka były „skandaliczne” i „dehumanizowały osoby LGBTQ+”. W tekście pisze się też, jakoby prof. Polak „i jemu podobni” mieli na rękach krew tych osób homoseksualnych, które podejmują próby samobójcze czy spotykają się z przemocą.

Wcześniej na toruńskim UMK środowiska LGBT chciały usunięcia z pracy pedagoga, prof. Aleksandra Nalaskowskiego. Poszło wówczas o jego artykuł w tygodniku “Sieci”, w którym ostro skrytykował tęczowe marsze przeciągające się przez polskie miasta. Miało to swój skutek w tymczasowym zawieszeniu profesora. Obecnie jest on ponownie pracownikiem uniwersytetu.

Jak powiedział w rozmowie z lokalnym portalem prof. Polak, w naszym kraju panuje wolność słowa i każdy może wyrażać swoje poglądy. “To prawda – tylko w teorii, bo hunwejbini tęczowej rewolucji dowiedli już niejednokrotnie, że forsując własną ideologię gotowi są naruszyć zasadę, na którą powołał się teraz toruński historyk. Casus prof. Aleksandra Nalaskowskiego jest tego zresztą najlepszym przykładem.”

Zobacz także: USA: W „Simpsonach” i „Family Guy” biali aktorzy będą dubbingować tylko białych bohaterów

źródło: pch24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY